Rowerem w poszukiwaniu lokalnych smaków

Skomentuj (1)

Dla smakoszów będących jednocześnie miłośnikami dwóch kółek mamy nie lada gratkę: w dniach 8-9 sierpnia odbędzie się Rajd Rowerowy po Produkt Lokalny organizowany przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień”. Zgłoszenia do 6 sierpnia.

Rajd po szlakach rowerowych w okolicach Nałęczowa, Kazimierza Dolnego i Puław da uczestnikom możliwość odwiedzenia 17 miejsc, w których będą mogli degustować lokalne produkty, a także zakupić przetwory oraz rękodzieło wykonane przez lokalnych artystów.

Przetwory z płatków i owoców róży, kazimierski bajgiel, placuszki z miodem z mniszka z okolicznych łąk, syropy z kwiatów bzu i jaśminu, pasztet z lędźwianu, barszcz z wiśni, pierogi z bobem, soki i musy z malin albo miętus gryczany i wiele innych pyszności będą oczekiwały na uczestników rajdu w pensjonatach, restauracjach czy rodzinnych przetwórniach ulokowanych na trasie Rajdu.

- To nie tylko rajd, ale to także raj dla turystów. Nie słyszałem, aby kiedykolwiek w Polsce ktoś organizował taką imprezę rowerową. Chyba będziemy pierwsi. Ten rajd to nie tylko smaki, ale także piękne widoki ze skarp nad Wisłą, w dolinie Bystrej i Wieprza. Chcemy, aby poprzez nasze działania produkty lokalne, które stanowią istotny element tradycji i kultury naszego regionu stały się także ważnym czynnikiem rozwoju turystyki i gospodarki na tym terenie” – mówi Sławomir Łowczak, członek LGD „Zielony Pierścień” i promotor Krainy Rowerowej.

Dla najbardziej wytrwałych rowerzystów, którzy odwiedzą co najmniej 10 takich miejsc czeka niespodzianka w postaci udziału w losowaniu specjalnych nagród – zestawów z produktami lokalnymi. Chętni, którzy będą chcieli bliżej poznać lokalną twórczość mogą wziąć udział w specjalnych prezentacjach lub warsztatach.

Miłośnicy Kazimierza Dolnego i okolic będą mieli możliwość spróbowania produktów m.in. w czterech wyznaczonych miejscach:

* Kawiarnia – Restauracja Bajgiel, ul. Lubelska 4a,
* Wiatrakowo – (Ekomuzeum Lubelszczyzny „Żywa Tradycja”), Cholewianka 60,
* Willa Ima, Izba Produktów Lokalnych, ul. Czerniawy 33
* Siedlisko Małgorzaty (Ekomuzeum Lubelszczyzny „Żywa Tradycja”), Cholewianka 7a

Udział w rajdzie jest nieodpłatny. Wystarczy zgłosić swój udział do 6 sierpnia do godz. 13.00 mailem na info@krainarowerowa.pl.

Pierwszego dnia rajdu, tj. 8 sierpnia, podczas odprawy przed rozpoczęciem imprezy w Nałęczowie każdy uczestnik otrzyma specjalną mapę z zaznaczonymi obiektami do odwiedzenia. Na mapie będzie także miejsce na pieczątki. Rowerzysta otrzyma stempel w obiekcie, do którego dotrze.

 

Tekst: Katarzyna Gurmińska

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę