Rowerem w poszukiwaniu lokalnych smaków

Skomentuj (1)

Dla smakoszów będących jednocześnie miłośnikami dwóch kółek mamy nie lada gratkę: w dniach 8-9 sierpnia odbędzie się Rajd Rowerowy po Produkt Lokalny organizowany przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień”. Zgłoszenia do 6 sierpnia.

Rajd po szlakach rowerowych w okolicach Nałęczowa, Kazimierza Dolnego i Puław da uczestnikom możliwość odwiedzenia 17 miejsc, w których będą mogli degustować lokalne produkty, a także zakupić przetwory oraz rękodzieło wykonane przez lokalnych artystów.

Przetwory z płatków i owoców róży, kazimierski bajgiel, placuszki z miodem z mniszka z okolicznych łąk, syropy z kwiatów bzu i jaśminu, pasztet z lędźwianu, barszcz z wiśni, pierogi z bobem, soki i musy z malin albo miętus gryczany i wiele innych pyszności będą oczekiwały na uczestników rajdu w pensjonatach, restauracjach czy rodzinnych przetwórniach ulokowanych na trasie Rajdu.

- To nie tylko rajd, ale to także raj dla turystów. Nie słyszałem, aby kiedykolwiek w Polsce ktoś organizował taką imprezę rowerową. Chyba będziemy pierwsi. Ten rajd to nie tylko smaki, ale także piękne widoki ze skarp nad Wisłą, w dolinie Bystrej i Wieprza. Chcemy, aby poprzez nasze działania produkty lokalne, które stanowią istotny element tradycji i kultury naszego regionu stały się także ważnym czynnikiem rozwoju turystyki i gospodarki na tym terenie” – mówi Sławomir Łowczak, członek LGD „Zielony Pierścień” i promotor Krainy Rowerowej.

Dla najbardziej wytrwałych rowerzystów, którzy odwiedzą co najmniej 10 takich miejsc czeka niespodzianka w postaci udziału w losowaniu specjalnych nagród – zestawów z produktami lokalnymi. Chętni, którzy będą chcieli bliżej poznać lokalną twórczość mogą wziąć udział w specjalnych prezentacjach lub warsztatach.

Miłośnicy Kazimierza Dolnego i okolic będą mieli możliwość spróbowania produktów m.in. w czterech wyznaczonych miejscach:

* Kawiarnia – Restauracja Bajgiel, ul. Lubelska 4a,
* Wiatrakowo – (Ekomuzeum Lubelszczyzny „Żywa Tradycja”), Cholewianka 60,
* Willa Ima, Izba Produktów Lokalnych, ul. Czerniawy 33
* Siedlisko Małgorzaty (Ekomuzeum Lubelszczyzny „Żywa Tradycja”), Cholewianka 7a

Udział w rajdzie jest nieodpłatny. Wystarczy zgłosić swój udział do 6 sierpnia do godz. 13.00 mailem na info@krainarowerowa.pl.

Pierwszego dnia rajdu, tj. 8 sierpnia, podczas odprawy przed rozpoczęciem imprezy w Nałęczowie każdy uczestnik otrzyma specjalną mapę z zaznaczonymi obiektami do odwiedzenia. Na mapie będzie także miejsce na pieczątki. Rowerzysta otrzyma stempel w obiekcie, do którego dotrze.

 

Tekst: Katarzyna Gurmińska

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę