Rekordowa liczba turystów w Kazimierzu

Skomentuj (11)

Piękna pogoda, niehandlowe niedziele i wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych przyczyniły się do tego, że w tym roku Kazimierz odwiedziła rekordowa liczba turystów. Pierwsze podsumowania kończącego się sezonu już za nami.

Podczas październikowego posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki odbyło się pierwsze podsumowanie mijającego sezonu turystycznego. W spotkaniu oprócz radnych wchodzących w skład komisji wzięli udział także zaproszeni goście, m.in.: Mariusz Płoszaj – Mazurek – dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki, Konrad Banaszek – kierownik Zamku oraz Krystyna Ścibior z Miejskiego Zakładu Komunalnego w Kazimierzu Dolnym.

- To kolejny rok, kiedy odnotowujemy wzrost turystów – mówi Mariusz Płoszaj – Mazurek, dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki. – Samo Centrum Informacji Turystycznej odwiedziło w tym roku 26 tys. osób. Dla porównania, w roku ubiegłym: 23 tys.

Zdaniem wszystkich uczestników spotkania, mijający sezon można uznać za udany. Kazimierz Dolny znów odwiedziła rekordowa liczba turystów. Na Wzgórzu Zamkowym sprzedano do tej pory ponad 170 tys. biletów. A pogoda nadal dopisuje, więc zwiedzających na pewno nie zabraknie.

- Sierpień i wrzesień, to są te miesiące, kiedy liczba turystów jest największa – mówi Mariusz Płoszaj – Mazurek. – I ona z roku na rok wciąż wzrasta. O kilka tysięcy zwiększyła się liczba turystów na kazimierskim zamku. Mimo tego, że w sierpniu, pierwszy raz oddaliśmy na 10 dni zamek na potrzeby Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Warto tu dodać, że nie spotkaliśmy się w związku z tym z żadnymi słowami krytyki. Festiwal jest już tak mocno zakorzeniony w Miasteczku, że nikt z tego powodu nie ubolewał.

Podobnie sytuacja wygląda na Górze Trzech Krzyży, którą zarządza Miejski Zakład Komunalny w Kazimierzu. W minionym roku sprzedano tam 167 tys. biletów.

- W minionym roku sezon bardzo szybko się skończył – mówi Krystyna Ścibior z Miejskiego Zakładu Komunalnego w Kazimierzu Dolnym. – W zasadzie już na początku września. Teraz piękna pogoda jest cały czas, już od kwietnia. Do końca września na Górze Trzech Krzyży sprzedaliśmy 195 610 tys. biletów. To jest i chyba będzie rok rekordowy. Piękna pogoda i niehandlowe niedziele – te dwa czynniki zdecydowanie przyczyniły się do wzrostu turystów.

Nie możemy jednak zapomnieć o różnorodnych imprezach, które również przyciągają do Miasteczka tłumy turystów. A większość z nich to imprezy cykliczne: festiwal ludowy, filmowy czy Kazimiernikejszyn... A dodatkowo spora ilość koncertów organizowanych m.in. na kazimierskim zamku. Przyszły rok pod tym względem także zapowiada się ciekawie.Planowany jest koncert Edyty Górniak iminifestiwal, w skład którego wchodzą koncerty: Muniek Staszczyk i przyjaciele, Waglewski, Fisz Emade i Julia Marcell. Organizatorzy są w trakcie analizy umów. Jeśli wydarzenia te dojdą do skutku i znane będą konkretne daty, będziemy o tym informować.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (11)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2019. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2019 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę