Recital organowy Jadwigi Kowalskiej

Skomentuj (3)

zobacz więcej (15)

Utwory z tabulatury Jana z Lublina, J. S. Bacha, Ch. Tournemire'a oraz M. Dupre mogliśmy usłyszeć podczas kolejnego koncertu, który odbył się w ramach Kazimierskiego Noworocznego Festiwalu Organowego w kościele farnym.

W nadwiślańskim Miasteczku  trwa Kazimierski Noworoczny Festiwal Organowy. Za nami już dwa z trzech koncertów, które odbywają się w kościele farnym. W minioną niedzielę na kazimierskich zabytkowych organach zagrała Jadwiga Kowalska, która wystąpiła z recitalem organowym.

- Jadwiga Kowalska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie – czytamy w informacji prasowej. - Obecnie pracuje jako adiunkt w Instytucie Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jest także członkiem zespołu „Collegium Zieleński”, który otrzymał m.in. nagrodę Fryderyka przyznaną przez Akademię Fonograficzną oraz prestiżową nagrodę Złotego Orfeusza przyznawaną przez francuską Academie du Disque Lyrique.

W programie recitalu znalazły się utwory z tabulatury Jana z Lublina, J. S. Bacha, Ch. Tournemire'a oraz M. Dupre, czyli Boże Narodzenie w muzyce europejskiej.

Fragment koncertu można zobaczyć na Facebooku


Przed nami jeszcze jeden, trzeci i ostatni koncert, który odbędzie się w ramach Kazimierskiego Noworocznego Festiwalu Organowego. 27 stycznia godz. 14.00 na zabytkowych kazimierskich organach zagra  Małgorzata Skwarzyńska a towarzyszyć jej będzie Archidiecezjalny Chór Chłopięco – Męski Pueri Cantores Lublinenses oraz ks. Attila Adam Honti – dyrygent. Koncert pt. „Kolęda w Muzyce Chóralnej” to polska i zagraniczna muzyka Bożego Narodzenia.

Organizatorzy: Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, Gmina Kazimierz Dolny, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym oraz Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Kazimierska Fara”.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę