Recital skrzypcowy Marcina Króla „Muzyka i poezja”

Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza na recital skrzypcowy „Muzyka i Poezja” w wykonaniu Marcina Króla, który odbędzie się Starej  Synagodze w Kazimierzu Dolnym.

Pomysłodawcą i wykonawcą koncertu jest Marcin Król – doskonałej jakości skrzypek, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie i w Kolonii a także laureat konkursów w Gdańsku, Łodzi i Krakowie.

Projekt „Muzyka i Poezja” jest rezultatem fascynacji artysty różnorodnością kultur. W repertuarze znajdą się bowiem utwory kompozytorów klasycznych reprezentujących odmienne tradycje i epoki: Jana Sebastiana Bacha, Eugène Ysaÿe'a , Henryka Wieniawskiego, Heinricha Wilhelma Ernsta czy Niccolo Paganiniego.

Utwory muzyczne uzupełnione będą także o utwory poetyckie. Pomiędzy utworami muzycznymi publiczność będzie miała okazję wysłuchać wierszy perskiego poety Dżalaludina Rumiego, pochodzącego z Indii Kabira, wielkich polskich poetów Bolesława Leśmiana i Wisławy Szymborskiej, pochodzącego z Niemiec Johanna Wolfganga Goethego a także myśli żydowskiego mistyka Nachmana z Bracławia.


Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz powstała w 2015 roku. Jej działalność oparta jest na sztuce scenicznej, sztukach plastycznych oraz edukacji kulturalnej i artystycznej. Głównym celem istnienia fundacji jest popularyzacja kultury i zjawisk kulturowych, podnoszenie kompetencji kulturowych społeczeństwa, rozwój umiejętności artystycznych, szczególnie młodych, początkujących artystów  oraz podnoszenie umiejętności profesjonalnych kadr kultury. Swoje cele fundacja realizuje poprzez organizację wydarzeń kulturalnych (koncertów, spektakli i wystaw), opiekę managerską nad artystami – szczególnie tymi, który znajdują się na początku swojej kariery oraz organizację szkoleń i kursów skierowanych do podmiotów kultury.

Koncert "Muzyk i poezja", który odbędzie się w Synagodze 26 grudnia o godzinie 18.00,  będzie kolejnym koncertem, po sierpniowym występie Marcina Króla, organizowanym przez Fundację Rozwoju Kultury ArtBiz w przepięknym i malowniczym Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Grudniowy koncert będzie dodatkowo doskonałą okazją do spędzenia ostatniego dnia Świąt Bożego Narodzenia w atmosferze muzyki klasycznej idealnie komponującej się z urokami Kazimierza Dolnego.

Bilety w cenie 20zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu) do nabycia w Starej Synagodze w Kazimierzu Dolnym ul. Lubelska 4
Rezerwacje: artbiz@artbiz.eu , tel. 509728012/692 578 677

 

Źródło: Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę