Recepta na udane małżeństwo

Skomentuj (3)
Dziewięć par z gminy Kazimierz Dolny otrzymało przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Uroczyste ich wręczenie odbyło się 7 grudnia br. w Kazimierskim Ośrodku Kultury.
Na terenie gminy Kazimierz Dolny pięćdziesiąt lat w związku małżeńskim przetrwało ponad 20 par. Na wzięcie udziału w uroczystości zdecydowało się 9 par: Władysława i Zygmunt Wasiowie, Alicja i Jerzy Lenkiewiczowie, Anna i Edward Ścibiorowie, Teresa i Henryk Śliwowie, Maria i Antoni Czopińscy, Zofia i Stanisław Słotwińscy, Helena i Józef Meyerowie, Genowefa i Stanisław Gregorczykowie oraz Henryka i Antoni Gorczycowie.

Gratulacje i życzenia dalszych szczęśliwych chwil złożyli wszystkim jubilatom burmistrz Kazimierza Dolnego Grzegorz Dunia, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Ruciński oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Grażyna Bieniek. Burmistrz życzył jubilatom długich lat w zdrowiu i pogodzie ducha, w poczuciu dobrze spełnionych obowiązków małżeńskich i rodzicielskich oraz w poczuciu dumy z dzieci i dorastających wnuków.
Pary uroczyście – w obecności członków rodziny – dzieci, wnuków i prawnuków, przyjaciół i władz nadwiślańskiego miasteczka podziękowały sobie za wspólnie spędzone życie. Jubileusz uświetnił występ dzieci z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, pod kierunkiem Moniki Arbuz. Później przyszedł czas na wspólny poczęstunek, rozmowy, wspomnienia, a nawet… przyśpiewki.

Jest wiele poradników, które podają recepty na udany związek, na szczęście w małżeństwie.
Jednak ani testy psychologiczne, ani horoskopy partnerskie czy inne poradniki nie pomogą nam w doborze życiowych partnerów, a potem w zwykłym codziennym życiu, pełnym problemów, zmartwień i trosk. Czy jest więc recepta na udany związek małżeński? Zapytaliśmy o to samych jubilatów.
- Trzeba sobie wybaczać i starać się zrozumieć wzajemnie oraz być tolerancyjnym dla tej drugiej osoby – mówi, uśmiechajac się, jedna z jubilatek. – Każdy ma swoją indywidualną receptę, ale wydaje mi się, że małżonkowie powinni się dobierać też charakterami.

Sposób banalnie prosty, jednak tylko z pozoru. Najważniejsze, że niezawodny, skoro nadal są małżeństwa z tak długim stażem, co jest dowodem na to, że istnieje nie tylko miłość od pierwszego wejrzenia, ale ta najważniejsza – miłość na całe życie…
Fot. M. Stachyra

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę