Razem dla Lubelszczyzny

Skomentuj (4)

Przez dwa dni samorządowcy z województwa lubelskiego prowadzili rozmowy i szukali rozwiązań problemów w obszarach warunkujących zrównoważony rozwój Lubelszczyzny. I Konwent Samorządów Lubelszczyzny odbył się w Kazimierzu Dolnym.

Województwo Lubelskie oraz Związek Gmin Lubelszczyzny – to organizatorzy Konwentu Samorządów Lubelszczyzny, który 17 i 18 marca odbył się w Kazimierzu Dolnym w Hotelu „Zajazd Piastowski”. Jednym z najważniejszych założeń spotkania jest umożliwienie przeprowadzenia szerokiej dyskusji i wypracowania modelowych rozwiązań problemów w obszarach warunkujących zrównoważony rozwój Lubelszczyzny.


- Hasło tego spotkania - „Razem dla Lubelszczyzny” - wyjaśnia wszystko – mówi Jan Mołodecki, wiceprzewodniczący Zarządu Związku Gmin Lubelszczyzny. - Jest wiele problemów wspólnych dla każdego samorządu na Lubelszczyźnie. I wiele z nich łatwiej jest rozwiązywać wspólnie. Takie spotkanie, jak to dzisiejsze, jest więc platformą dla wymiany doświadczeń.

W spotkaniu, oprócz przedstawicieli samorządów gminnych, powiatowych oraz samorządu województwa, m.in. uczestniczyli również marszałek województwa lubelskiego, regionalny dyrektor ochrony środowiska w Lublinie, dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie, lubelski kurator oświaty.


O czym dyskutowali? O sytuacji w gminach nadwiślańskich, wpływie funduszy europejskich na stymulowanie rozwoju województwa lubelskiego na sytuację regionu, o renegocjacjach RPO województwa lubelskiego, o Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oraz o Internecie szerokopasmowym na Lubelszczyźnie.


- Dyskutujemy nad tym, aby po prostu przyszłość Lubelszczyzny jawiła się w trochę bardziej kolorowych barwach – mówi Jan Mołodecki.

Konwent Samorządów Lubelszczyzny, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich trzech szczebli samorządów – gminnych, powiatowych i wojewódzkiego – był zorganizowany po raz pierwszy. Dlaczego w Kazimierzu Dolnym? Odpowiedź jakby nasuwa się sama…

- Nasz kraj na całym świecie jest identyfikowany poprzez wybitne postaci czy szczególne miejsca – mówi Jan Mołodecki. - Lubelszczyzna natomiast – poprzez Kazimierz Dolny.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • REA
  Informuję zyzia że pogłębienie koryta Wisły to praca ,dająca niewielki efekt. Jedynym rozwiązaniem chroniącym ludzi przed powodzią to tworzenie terenów zalewowych i zbiorników retencyjnych ,tak mówią eksperci.
 • pijany znad Grodarza
  Czekamy na finalne dokumenty tegoż SYMPOZJUM . Zalożenie spotkania nader chwalebne:Jednym z najważniejszych założeń spotkania jest umożliwienie przeprowadzenia szerokiej dyskusji i wypracowania modelowych rozwiązań problemów w obszarach warunkujących zrównoważony rozwój Lubelszczyzny" Fajnym jest, jak dyskutują sami WAŻNI DYREKTORZY. Pewnikiem zapadną WAŻNE decyzje. Wstrzymuje oddech. Dodam, że nie interesuje mnie ile to Sympozjum kosztowało. Wcale.
 • Jorgex
  Nie Zyziu poniewż pogłebienie koryta Wisły ma jedynie wymiar propagandowy i nie przyczyni się do faktycznego zapewnienia bezpieczeństwa. Lepiej posprzątać odpady z Króla Kazimierza znajdujące się w terenie zalewowym w Bochotnicy i rozebrać wały tam gdzie nie są potrzebne.
 • zyzio
  CZy Panowie Samorządowcy na tym konwencie dyskutowali o problematyce związanej z zapewnieniem bezpieczeństwa przeciwpowodziowego i w związku z tym koniecznym i szybkim podjęciem pracy związanej z pogłębieniem koryta Wisły?

Mapa

Hotele

Hotel *** Zajazd Piastowski


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę