Rajd w poszukiwaniu lokalnych produktów

To już ostatni moment na planowanie nadchodzącego weekendu. Tym bardziej, że zapisy na bezpłatny udział w „Rajdzie po produkt lokalny” są przyjmowane tylko do 29 lipca. Impreza rozpoczyna się 1 sierpnia.

„Rajd po produkt lokalny” to unikatowa w Polsce impreza przeznaczona dla rowerzystów, której tematem przewodnim jest poznawanie produktów lokalnych i tradycyjnych. Co ważne, udział w rajdzie jest bezpłatny. Jednak by skorzystać z tej oferty należy zgłosić mailem swój udział do 29 lipca. A więc jest to już ostatni dzwonek.


- W tym roku w sierpniu organizujemy trzecią już edycję „Rajdu po produkt lokalny” – piszą organizatorzy. - Wybraliśmy 20 miejsc przy szlakach Krainy Rowerowej gdzie będzie można zatrzymać się, pogawędzić z twórcami, degustować i kupić spożywcze produkty lokalne albo rękodzieło. Jeśli rowerzyści odwiedzą, co najmniej 3 takie miejsca, będą mogli wziąć udział w losowaniu specjalnych upominków – zestawów z produktami lokalnymi i tradycyjnymi.


W roku ubiegłym w imprezie uczestniczył ponad 100 rowerzystów z sześciu województw. Czy tegoroczna edycja powtórzy ten sukces? Dowiemy się już niebawem.


Tym razem rajd odbędzie się w dniach 1-2 sierpnia. Warto wiedzieć, że pierwszego dnia, podczas odprawy na rozpoczęcie imprezy w Końskowoli w Gminnym Ośrodku Kultury każdy uczestnik otrzyma specjalną mapę z zaznaczonymi obiektami do odwiedzenia. Na mapie będzie także miejsce na pieczątki. Rowerzysta otrzyma stempel w obiekcie, do którego dotrze.


Zakończenie rajdu zaplanowano w Karmanowicach, w „Agrokwaterze przy Wąwozie”, gdzie wszyscy uczestnicy spotkają się na wspólnym pikniku. Każdy otrzyma pamiątkowe certyfikaty, mapy i przewodniki po Krainie Rowerowej, a szczęśliwcy wylosują upominki.


- W tegorocznym sierpniowym Rajdzie jest jeszcze więcej rekomendowanych miejsc do odwiedzenia – zapewniają organizatorzy. - Wszystkich nie da się objechać rowerem w ciągu dwu dni. Nawet uczestnicy z poprzednich edycji rajdu będą mieli co zwiedzać i poznawać. Na rowerzystów czekają z rodzimymi wyrobami z Krainy Rowerowej restauracje, pensjonaty i agrokwatery, izby tradycji, miniskansen, izby produktów lokalnych, a nawet stacja badawcza ekologii, klimatu i dziedzictwa kulturowego subregionu. W jednym z punktów będzie urządzone specjalnie dla rowerzystów retro-atelier w stylu z epoki przełomu XIX i XX w. Rajd zapowiada się naprawdę ciekawie.


Organizatorem Rajdu jest Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”. Impreza jest współfinansowana przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

 

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę