Przyjdź. Zobacz. Kup. Pomóż.

Skomentuj (3)

Realizują marzenia swoje i pomagają je realizować innym. Podróżnicy współpracujący z Fundacją Kadry ze Świata fotografują rzeczywistość na wszystkich kontynentach, a pieniądze ze sprzedaży zdjęć przeznaczają na pracę z dziećmi i młodzieżą, której poprzez swoje działania podróżniczo-fotograficzne pokazują, jak ważne w życiu są pasje i wyznaczanie celów.

Początki Fundacji Kadry ze Świata sięgają roku 2010.

- Wszystko zaczęło się od konkursu internetowego na pracę marzeń. To tam, we wrześniu 2010 roku poznaliśmy się i podczas jednej z rozmów, pierwszy raz padł pomysł organizacji wystawy zdjęć po-dróżniczych, a później aukcji i przekazania zebranych funduszy na rzecz dzieci. Od słowa do słowa zebrała się grupa kilkudziesięciu osób zainteresowanych udziałem w akcji. Później przyłączyły się kolejne i w ten sposób zebrało się aż 57 podróżników chętnych wziąć udział w przedsięwzięciu - piszą o sobie pracownicy fundacji. – Projekt nazwaliśmy Kadry ze Świata – podróże okiem Polaków. Wspólnymi siłami, w maju 2011 roku w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie zorganizowaliśmy uroczystą Galę a na niej wystawę ponad 100 zdjęć ze wszystkich kontynentów, z których 15 najlep-szych wystawiliśmy na aukcję. Zebraną kwotę przekazaliśmy na organizację wyprawy marzeń do Laponii dla dwójki chorych nastolatków, który w tym samym roku zorganizowała Fundacja Marka Kamińskiego.

Dziś Fundacja Kadry ze Świata dalej realizuje pomysły podróżniczo-fotograficzne - wspólnie z dziećmi i młodzieżą, pokazując im jak ważne w życiu są pasje i wyznaczanie celów. Kolejne edycje konkursu Kadry ze Świata – podróże okiem Polaków, w których co roku bierze udział ponad setka podróżników, owocują kolejnymi wystawami i kolejnymi środkami na realizację kolejnych dziecięcych marzeń. Dzięki Fundacji dzieci z warszawskiego Domu Dziecka uczestniczyły w warsztatach podróżniczych i fotograficznych i pojechały do Barcelony, dzieci i matki z warszawskiego Domu Samotnej Matki wyjechały w podróż marzeń do Zakopanego, gdzie zdobywały szczyty i osiągały cele nie tylko te górskie.

Co zrobi w 2014 roku? To będzie zależeć od środków, które zgromadzi. I Ty możesz mieć w tym swój udział. Przyjdź na wystawę w Kamienicy Białej. Obejrzyj zdjęcia i zakup to, które podoba Ci się naj-bardziej. Twoje pieniądze pomogą kolejnemu młodemu człowiekowi uwierzyć w siebie i zdobyć szczyt, o jakim nawet nie marzył.

Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na organizację podróży marzeń dla wychowanków lubel-skich wiosek dziecięcych.

Wystawę można oglądać w Kazimierzu codziennie od godz. 9.00 w sobotę 12 lipca do godziny 19.00 w niedzielę 20 lipca w restauracji Kamienica Biała ul. Senatorska 17.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

Mapa

Zabytki

Kamienica Biała


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę