Przygotujmy się na remonty

Skomentuj (32)
Na rok bieżący Urząd Miasta przygotował się do przeprowadzenia kilku ważnych remontów dróg miejskich. W związku z tym od kwietnia pewnych utrudnień komunikacyjnych możemy spodziewać się na ulicy Nadrzecznej – ulicy, która jest w najgorszym stanie technicznym, a jednocześnie jest najbardziej uczęszczana w mieście.

- Dzięki pewnym działaniom jeszcze z ubiegłego roku jest nadzieja na środki finansowe. Już mamy obiecane, że powiat puławski wykona ze swoich środków nawierzchnię ulicy Nadrzecznej, natomiast miasto musi dokończyć remont na tym odcinku we własnym zakresie – mówi burmistrz Kazimierza Grzegorz Dunia.

Zanim jednak zostanie położona nowa nawierzchnia, trzeba wykonać prace podziemne – czyli wymianę kanalizacji i wodociągu, biegnącego pod ulicą. Koszt inwestycji wynoszący ponad milion złotych pokryje miasto, środki na ten cel są przewidziane w budżecie na ten rok..
Remont ten wiąże się z pewnymi utrudnieniami w komunikacji. Trzeba liczyć się z tym, że jednokierunkowa ulica Lubelska przejmie na siebie funkcję ulicy Nadrzecznej i tędy na okres remontu poprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy.

- Wiadomo, że prace budowlane muszą być prowadzone w miesiącach, kiedy jest to możliwe – czyli od wiosny do jesieni, a w tym czasie w Kazimierzu trwa sezon turystyczny – który ostatnio się wydłuża – już w kwietniu przyjeżdżają tu turyści – liczymy się z pewnym zniecierpliwieniem i mieszkańców, i turystów w związku z tym remontem. Niemniej jednak musimy te prace przeprowadzić, bo stan tej ulicy jest naprawdę bardzo zły i cieszę się, że jest realna perspektywa, że już w tym roku ta ulica zostanie przebudowana. Myślę, że to wielka rzecz dla Kazimierza i nie tylko dla Kazimierza – mówi Grzegorz Dunia.

W planach na rok bieżący jest także długo oczekiwany remont ulicy Cmentarnej i przebudowa ulicy Krakowskiej, gdzie w tym roku przeprowadzone zostaną prace energetyczne i położony zostanie nowy chodnik. Dalszy remont będzie zależał od pozyskania na ten cel funduszy unijnych. Z czasem wygląd tej jednej z najpiękniejszych ulic spacerowych Miasteczka zmieni się – nawierzchnia z otoczaków zostanie zastąpiona kostką granitową i będzie przypominać pasaż z ulicy Senatorskiej.

Burmistrz obiecuje, że podczas remontów Kazimierz będzie także dostosowywany bardziej do potrzeb osób niepełnosprawnych, likwidowane będą bariery architektoniczne, choć miasto takie jak Kazimierz dla osób na wózkach nigdy nie będzie w pełni wygodne do użytkowania ze względu na ukształtowanie terenu i rodzaj materiałów wymaganych przez konserwatora zabytków.
- Będziemy się starali, aby poprawiać dostępność różnych obiektów w mieście dla osób niepełnosprawnych – obiecuje burmistrz.

Skomentuj


Dodane komentarze (32)

 • prosty_rogal (gość)
  Miało być o Nadrzecznej, a jest od Lasa do Sasa czyli architektura i warszawka. Pamiętacie jak była ostatnia powódź w 2001 i zamknięto ulicę Kazimierza Wielkiego(tą na wale, nie mylić z Puławską). Cały ruch w stronę Puław odbywał się Kwaskową Górą i świat się nie zawalił. Część pojezdów( tych od Dąbrówki) można skierować przez Jeziorszczyznę) a komunikację publiczną ze względów oczywistych( szkoła, dojazdy do pracy itd.) przez Kwaskpwą do obwodnicy i następnie do miasta. Rozwiązanie może trochę uciążliwe dla kierowców( też będe miał dalej do powiatu) ale łagodniejsze dla Lubelskiej.Wyobraźcie sobie natężenie ruchu na odcinku Nadwiślańska-Rynek-Lubelska, gdy ruch miałby odbywać w obie strony, zwłaszcza w letnie weekendy.
 • Anonim (gość)
  O litości!!!Wodniku Szuwarku!Miałem Cię za tego,który zabiera mądrze głos na tym forum.A tu klapa!Załamałeś mnie!!!Jeśli już coś piszesz,to chociaż malutko,ale oriętuj się w temacie!!!
  Wikarówka stoi właśnie obok kościoła Św Anny i należała do fundacji,która opiekowała się właśnie kalekami i sierotami.
  Pani,która zbiera podpisy-fakt,ma "swój"sposób bycia,ale nie wydaje mi się aby coś komus,cyt"spokojnym ludzom"kazała...
  Spróbuj Ty coś zrobić....
  A tak na marginesie,nie rozumiem,dlaczego Twoim zdaniem ośrodek opiekuńczo-wychowawczy(jak to nazwałeś)nie może być w centrum miasta????
  W lesie???Tak,żeby nikomu nie psuć nastroju widokiem ludzi niepełnosprawnych????
 • jajcek (gość)
  Dlaczego zamiast basenu ? Basen też będzie - poda go opiekunka
 • wodnik szuwarek (gość)
  Oj łakną, jak kania dżdżu! Ale sie nie doczekają, bo pewna nawiedzona z Małego Rynku, postanowiła wybudować zamiast basenu, ośrodek opiekuńczo - wychowawczy ( czy inny dom dziecka, starców, a może resocjalizacji, itp) , w samym centrum miasta , obok kościoła Św. Anny. Oplakatowała całe miasto i nagabuje spokojnych ludzi każąc im składać podpisy w " jedynie słusznej sprawie". Cel szczytny, ale dlaczego taki ośrodek, dlaczego w centrum i dlaczego zamiast basenu? Dziwne i straszne :-(
 • jajcek (gość)
  Nie chodzi mi o poczucie estetyki, tylko o przewijający się jak mantra tekst: warszawka może, a nam nie wolno. Budować, parkować, i nie wiem co jeszcze. Zarówno Warszawka jak i mieszkańcy Kazika budują i domy paskudne i wkomponowane w klimat Kazika W końcu to mieszkańcy Miasteczka łakną aqwaparku przy Kwaskowej Górze
 • kola (gość)
  To nie jest konserwator tylko amator i daje zgody na wszystko co chcą postawić warszawiacy ale miejscowy ma problemy i zakazy.A wiecie dlaczego? bo jest miejscowy i za cienki w kieszeni i nie tylko.Takiego konserwatora który pozwala na rujnowanie zabytków a w ich miejsce stawianie kolosów powinno już dawno nie być na tym stanowisku.To po prostu drań i łobuz nawet najcenniejsze zabytki opiniuje pozytywnie do sprzedania. Tak na przykład powiem ostatni to WIKARÓWKA.Turyści będą chodzić chodnikami nowymi i podziwiali PIĘKNE ULICE i hotele bo tylko tyle pozostanie po tej destrukcyjnej działalności Burmistrza i jego świty.Jaki stary taki i nowy.
 • Anonim (gość)
  powiedzcie mi ludzie jak to jest możliwe, że takie koromysła architektoniczne jak to nowe na krakowskiej mogą powstawać w kazimierzu! inwestor na pewno musiał użyć mocnych argumentów:) żeby przekonać konserwatora zabytków.
 • Mxk (gość)
  zgodze sie w pelni z moim przedmowca -
  - dlaczego nikt otwarcie nie mowi, nie nazwie problemu jaki jest z nowa architektura w Kazimierzu
  to wlasnie kazimierzanie żywią większy szacunek do swojego miasta i buduja obiekty dostosowane do otoczenia, odnoszace sie do historycznej architektury - mnostwo tego typu przykladow na ulicach Gory, Krakowska, Sloneczna, cmentarna.
  Natomiast czesto zdarza sie, ze przyjezdni nie licza sie z konserwatorskimi ustaleniami, ich domy zupelnie nie pasuja do miasteczka z listy Swiatowego Dziedzictwa UNESCO jakim jest Kazimierz.
  W takich miastach nie ma miejsca na indywidualizm.
  Wielka szkoda, ze za duzymi pieniedzmi czesto nie idzie dobry smak i szacunek dla otoczenia.
 • Anonim (gość)
  Oczywiście renesansowe kamienice też pewnie dzięki Pruszkowskiemu i Warszawce /z całą sympatią do mieszkańców stolicy/. Te domy z potłuczonymi talerzami to też chyba przesada. Proszę sobie porównać domy Kazimierzaków , również te budowane w ostatnim czasie i budowle, które wznoszą tu Warszawiacy /ul.Krakowska, Szkolna itd/. Ja nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że to nie Kazimierzacy mają problemy z poczuciem estetyki.

 • jajcek (gość)
  Mogliby - to fakt.
 • anonim z (gość)
  sprzyjamy Warszawce ale co niektórzy mogliby się godniej zachowywać a nie jakby ich z ZOO wypuszczono sory ale z tym wielokrotnie się spotykam.............
 • jajcek (gość)
  Oczywiście miało być : poczynając od Pruszkowskiego. A TIR-y gnałyby przez miasteczko- tak jak to planowano ongi
 • jajcek (gość)
  Z niektorych wypowiedzi znowu wyłazi niechęć do warszawki. A może to kompleks ??? Uswiadomcie sobie, drodzy Kazimierzanie, że gdyby nie ta warszawka, to,po jąc od Pruszkowskiego, Kazimierz byłby zapyziałym miasteczkiem, jak tysiące w Polsce, z domkami z pustaków w ksztalcie sześcianów, co najwyżej zdobionych kawałkami potłuczonych talerzy.
 • m.k. (gość)
  Na ul. Plebanka też sporo problemów: walący się mur, zaparkowane samochody, powystawiane koromysła z informacją o jakiejś galerii - trudno dojechać i wyjachać z posesji...
 • ryś (gość)
  chwała burmistrzowi za te remonty - mam nadzieje że wszystkie się odbędą. Większość Kazimierzaków maja to do siebie że zawsze im wszystko nie podoba ale sami niewiele robią żeby ruszyc do przodu - tylko narzekać. Bez remontów i inwestycji turyści będą znikali i kasa będzie się kończyła. żyjemy w XXI w. a nie w XII. Pozdrawiam wszystkich.
 • anonim (gość)
  w Kazimierzu drogi to pikus!!!!!!!!!! Jak sie jedzie w strone Wilkowa to tam sa doły!!!!!!!
  Niech ktos tam te drogi !!!!!!!!!!!
 • turysta (gość)
  w odpowiedzi /krawęznikowi/ policja wyżywa się na Kazimierzakach a widząc Warszawkę i Radom to sika w portki. Widziałem.
  napisal kot duzy
  dobre ! i pewnie mandaty za zle parkowanie tez kaziki placą ?
  Polacy zarobki inwestujmy w infrastrukture, bezplatne parkingi 5km od miasta i darmowy bus dla wszystkich! a takie miejsca jak rynek i w promieniu 2km powinien być wylączony z ruchu tyrystycznego!
  dla mieszkańców tylko.
  zanim utracimy to co bezcenne, zanim!
 • kot duży (gość)
  w odpowiedzi /krawęznikowi/ policja wyżywa się na Kazimierzakach a widząc Warszawkę i Radom to sika w portki. Widziałem.
 • kazimierzak (gość)
  no własnie gdzie ma kazimierzak stawiac samochód jesli przyjedzie na zakupy czyżby na płatnych parkingach a przede wszystkim jak się miną dwa samochody na lubelskiej jak podjedziemy do osrodka zdrowia .Czy nie szkoda Burmistrzowi zniszczyc tak wyremontowanej ulicy .Wątpie żeby dali etat lub założyli światła przecież ktoś musi dac na to pieniądze a kasy w gminie brak co mogli to już sprzedali więc z kąt wezmą .Chodnik na Kwaskowej Górze to super Burmistrz miał by dobrze chodzic bo przecież kierowca w urzędzie nie był mu potrzebny .Mógłby pomyslec o oświetleniu bo od nowego bloku w stronę Dołów to ciemnica że strach a przecież słupy stoją czyżby bali się naruszyc niektórych mieszkańców czy musi Burmistrz rodzine wspierac i ich nie naruszy .Szkoda gadac nie mamy szczęscia do Burmistrzów.
 • Cameron (gość)
  Panie Burmistrzu, bedzie zrobione nasza mala droga tez????? tu na Czerniawach.
  Cameron.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę