Przygotowania do spektaklu "Zamek"

Prace nad spektaklem „Zamek”, który we wrześniu będzie prezentowany na dziedzińcu Zamku w Kazimierzu Dolnym, trwają w najlepsze. Są już projekty kostiumów i oprawy scenograficznej. Całość zapowiada się bardzo ciekawie.

7 września o godz. 20.00 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się premiera spektaklu pt. „Zamek”. Sztuka jest adaptacją powieści F. Kafki pod tym samym tytułem. Utwór jest ostatnią częścią trylogii (Ameryka, Proces, Zamek), uznawany za najbardziej tajemniczy z wszystkich trzech powieści. Przygotowania do spektaklu już trwają.

- Wszystko idzie zgodnie z planem – mówi Jan Wawrzyniec Tuźnik, reżyser sztuki. - Przez pierwsze trzy tygodnie próbujemy się w przestrzeni Centrum Kultury w Lublinie, za co jesteśmy ogromie wdzięczni. Później próby przeniosą się do Skowieszynka, do Teatru Klepisko, gdzie pracować będziemy już ze statystami. Natomiast w tym ostatnim tygodniu przed spektaklem mamy próby na Zamku w Kazimierzu Dolnym, gdzie tak naprawdę będziemy już tylko dopieszczać naszą sztukę.

Za reżyserię spektaklu odpowiada Jan Wawrzyniec Tuźnik, scenariusz na postawie „Zamku” Franza Kafki napisała Maja Wolny, a scenografią i kostiumami zajmuje się Marta Zbańska. Za muzykę odpowiada -  Mike Beer. No i oczywiście aktorzy: Kacper Kubiec, Konrad Biel, Diana Grzeszek, Michał Jóźwik, Oskar Rybaczek oraz Bartosz Gomoła.


- Powstały już projekty kostiumów i oprawy scenograficznej – mówi Jan Wawrzyniec Tuźnik. - Dramaturgicznie też jest wszystko zamknięte. Skróty zostały porobione. Mamy bardzo intensywny czas. Codziennie spotykamy się w Centrum Kultury, gdzie aktorzy dają z siebie naprawdę wszystko.

- Jak tłumaczy Jan Wawrzyniec Tuźnik, „Zamek” Franza Kafki to trudny dramat, który wymaga bardzo delikatnego podejścia... - Dotyka on niezwykle intymnej materii. Poszukiwania samego siebie. Ostatnie wystawienie sztuki w oparciu o tę powieść w Polsce miało miejsce w 2013 roku we Wrocławiu. Spory dotyczące  interpretacji utworu trwają do dziś. Podczas prób sięgamy po techniki improwizacyjne szukając odpowiedzi na scenie.

Realizatorzy spektaklu nadal poszukują statystów. Bez wątpienia będzie to bardzo ciekawe doświadczenie, może więc warto spróbować swoich sił...?

Bilety na spektakl: 10 zł - do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej, Kazimierz Dolny, ul. Rynek 15, tel. 81 8810 709 oraz na stronie: www.biletyna.pl. Miejsca nienumerowane, siedzące. Spektakl od 16 roku życia.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę