Przewodnik z dyplomem uniwersyteckim

Skomentuj (4)
W kazimierskim Kolegium Sztuk Pięknych powstaje nowy kierunek bezpłatnych studiów dziennych – kulturoznawstwo, adresowany przede wszystkim do miejscowych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Wystarczy się zapisać, by już wkrótce zdobyć specjalizację przewodnika turystycznego.
Kolegium Sztuk Pięknych wrosło już w Kazimierz. Oprócz studentów malarstwa i grafiki pojawią się tu od nowego roku akademickiego studenci kulturoznawstwa, który z czasem będą oprowadzać wycieczki po Miasteczku.

Komu potrzebny jest przewodnik turystyczny z dyplomem licencjata? – pytamy dyrektora Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu, Zbigniewa Bagińskiego.

- Od przewodnika nie wymaga się formalnie ukończenia studiów – mówi Zbigniew Bagiński. - Wystarczy mieć maturę i ukończyć kurs przewodnicki. Ale przewodnik, który ukończy studia kulturoznawcze, będzie miał głęboką wiedzę kulturową i będzie lepszym reprezentantem naszego kraju i naszego Miasteczka wobec wszystkich przybyszów, bo potrafi spełnić nie tylko wymagania formalne, ale potrafi spełnić najbardziej wymagające oczekiwania. A z kolei – pracując ewentualnie jako pilot – potrafi doprowadzić turystów do najciekawszych miejsc, gdziekolwiek się znajdzie. Z wiedzą i świadomością, mając głębokie przygotowanie kulturowe, potrafi tam pokierować wycieczkę, gdzie jest coś istotnego do zobaczenia, do poznania. Oprócz wiedzy niezbędnej do wykonywania zawodu pilota oraz przewodnika turystycznego bezpłatnie uzyskanej można dodatkowo uzyskać dyplom uniwersytecki i to jest ogromny walor tych studiów. Nie ruszając się z Kazimierza czy ewentualnie dojeżdżając do Kazimierza z Puław, można zdobyć tę wiedzę w stosunkowo niedrogi sposób. Pozostaje tylko kwestia biletu miesięcznego. A wszyscy wykładowcy przyjadą do studenta.

Kolegium przygotowało również bogatą ofertę studiów podyplomowych. Po raz pierwszy absolwenci szkół wyższych artystycznych i pedagogicznych mogą w kazimierskiej uczelni podwyższać swoje kwalifikacje nie tylko w ramach kierunków artystycznych ( malarstwo – 2 semestry, fotografia – 2 semestry oraz arteterapia – czyli techniki plastyczne w niepełnosprawności – 3 semestry), ale także w ramach kierunków administracyjnych (Fundusze europejskie w samorządzie terytorialnym – 2 semestry).

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę