Przerwa - Tetmajer w Kazimierzu!

Michał Przerwa-Tetmajer – poloniści z zaciekawieniem nastawią uszu ze względu na nazwisko, fani dobrego jazzu zrobią to samo z powodu muzyki.

„Doktor filozofii”, czyli pierwsza solowa płyta Michała trafić powinna nie tylko do tych dwóch grup. W porównaniu z muzyką prezentowaną przez zespół Jazzpospolita, solowa odsłona Przerwy-Tetmajera wydaje się być bardziej spokojna, wyciszona i subtelna.

Dojrzałość kompozytorska Michała zaskakuje. Michał w ramach działalności Jazzpospolitej wydał epkę i dwie studyjne płyty, zagrał wiele koncertów, dzieląc przy okazji scenę ze znaczącymi nazwiskami. Pomimo tego pamiętać należy, że to wciąż młody człowiek i muzyk, który może pozwolić sobie na zbieranie życiowych doświadczeń i naukę. Solowy materiał przybliża nam jednak tę pierwszą stronę Michała – z wielkim zapleczem muzycznej wiedzy, biegłością posługiwania się nutami i obyciem scenicznym, a sama płyta jest jedną z tych, które po wybrzmieniu ostatniego taktu, zostawiają słuchacza w chwilowym osłupieniu ze względu na mistrzowskie wyczucie frazy i klimatu.

Michał fascynuje sie rożnymi stylami muzyki, czego wynikiem jest kolejna płyta "Dla domu i ogrodu". W Kazimierzu poznamy Michała od całkiem nowej strony, jako autora tekstów i muzyka drogi.

Trzeci Księżyc Jatki Mały Rynek 1
2 września godz. 20:00
liczba miejsc ograniczona
wstęp 20 pln
rezerwacja 502722432 lub w Trzecim Księżycu i Przystanku Korzeniowa.

 

Tekst: Trzeci Księżyc

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę