Promesy na likwidację skutków klęsk żywiołowych

Skomentuj (2)
Dotację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 200 tys. złotych otrzyma powiat puławski na likwidację szkód wyrządzonych przez klęski żywiołowe. Środki te trafią do Kazimierza Dolnego, gdzie wyremontowany zostanie dach budynku Zespołu Szkół im. Jana Koszcyca Witkiewicza oraz chodnik przy ul. Czerniawy.
Udzielane przez MSWiA dotacje mają pomóc usunąć skutki zjawisk o charakterze klęsk żywiołowych, które pochłaniają miliony złotych. W tym roku do samorządów trafi kolejna pula środków przeznaczonych na likwidację szkód w wysokości 130 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na dofinansowanie zadań związanych z odbudową infrastruktury komunalnej.

Powiat puławski otrzymał 2 promesy środków finansowych o łącznej wysokości 200 tys. zł. Promesy z rąk Wojewody Lubelskiego Wojciecha Żukowskiego i dyrektora Biura ds. Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych MSWiA Jana Wintera odebrał Wicestarosta Puławski Witold Popiołek.

Otrzymane z MSWiA środki zostaną przeznaczone na remont chodnika przy ul. Czerniawy w Kazimierzu Dolnym oraz remont dachu budynku szkoły i internatu Zespołu Szkół im. Jana Koszcyca Witkiewicza również w Kazimierzu. Promesa na każde z tych zadań opiewa na 100 tys. złotych. Koszt remontu dachu szkoły, który został zniszczony przez wiatr, będzie z całą pewnością wyższy, dlatego w budżecie dodatkowo zostało zarezerwowane 80 tys. zł na to zadanie. 
- Prace remontowe rozpoczną się w III kwartale tego roku - planuje wicestarosta Witold Popiołek. - Mając ministerialną promesę możemy przystąpić do rozpisania przetargu. Będziemy starali się wykonać remont jeszcze przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego.

Na Lubelszczyźnie dotacje na usuwanie skutków klęsk żywiołowych otrzymało w sumie 60 gmin i 7 powiatów.

W latach 2001-2006 klęski żywiołowe wyrządziły na terenie powiatu puławskiego szkody o wartości 1 653 600 zł. Do tej pory powiat na ich likwidację otrzymał dotacje w wysokości 789 865 zł. Z tych środków wyremontowana została m.in. droga Bochotnica-Kazimierz Dolny-Uściąż.

Leszek Wojtowicz
Starostwo Powiatowe w Puławach

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę