Poranki - czytanki U Fryzjera

Skomentuj (5)

zobacz więcej (9)

U Fryzjera tej zimy można nie tylko dobrze zjeść i wypić. Słynna kazimierska restauracja oferuje także – i to nie po raz pierwszy – strawę duchową. Po raz pierwszy jednak kieruje swoja ofertę do najmłodszych.

„Poranki – czytanki” to cykl spotkań z książką korespondujący z akcją ”Cała Polska czyta dzieciom”. U Fryzjera dzieciom czytać będą popularni aktorzy. Jako pierwszy wystąpił znany z serialu „Na dobre i na złe” Dariusz Jakubowki, który dzień wcześniej recytował przed podobną publicznością partię narratora w sztuce „O królu Kazimierzu”.

 - Dobierając repertuar na to spotkanie, chciałem, żeby to się i dorosłym jakoś kojarzyło, i dzieciom. Miałem taki zamysł, żeby to była pewna ciągłość – taka, że te same bajki, które kiedyś bawiły dorosłych, na których oni się wychowywali, teraz bawiły ich dzieci. Chciałem, żeby się dzieciaki tak samo bawiły i dorośli się pod nosem uśmiechnęli, odkodowując swoje własne przeżycia związane z tymi bajkami. - powiedział Dariusz Jakubowski.

Bajki Jachowicza, Konopnickiej czy Fredry „Małpa w kąpieli” w wykonaniu artysty spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno dzieci jak i ich rodziców. Tak jak zapowiadano, spotkaniu z książką towarzyszył poczęstunek dla wszystkich słuchaczy – piękny przygotowany specjalnie na tę okazję tort porankowy.

Już wiadomo, że gościem następnego spotkania U Fryzjera będzie Andrzej Zieliński, doktor Pawica z serialu „Na dobre i na złe”.

fot. M. Stachyra

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę