Pokazy lotnicze w Polsce. Gdzie warto się wybrać?

Sezon letni obfituje w wiele niezwykłych wydarzeń, z którymi mamy do czynienia w różnych częściach naszego kraju. Zazwyczaj są to koncerty, czy wydarzenia sportowe. Niezwykłym zainteresowaniem w ostatnich latach, co warto podkreślić, cieszą się również pokazy lotnicze. Czy wiesz, że z tymi największymi imprezami będziemy mieć do czynienia jeszcze w drugiej połowie sierpnia?

Wystarczy się zatrzymać i spojrzeć w niebo, by dostrzec na nim prawdziwe “skarby”, jeśli chodzi o samoloty. W przypadku pokazów lotniczych, możemy mówić o pełnej różnorodności maszyn - nad naszymi głowami przelatują samoloty myśliwskie, zabytkowe, czy popularne w Polsce - Iskry i Orliki


Na pokazach lotniczych można spotkać zarówno miłośników militariów i lotnictwa, jak też osoby, które przychodzą tu z czystej ciekawości. I dlatego też tego typu wydarzenia przyciągają rodziny z dziećmi, czy grupy znajomych. Obserwowanie tego typu pokazów lotniczych gwarantuje mile spędzony czas. Warto podkreślić, że nie tylko samoloty występują tu w roli głównej. Podczas pikniku, który będziemy mogli zobaczyć w ostatni weekend sierpnia w Radomiu, będzie można również zaobserwować desant skoczków, wystawę sprzętu wojskowego, czy występy grup rekonstrukcyjnych i muzycznych.


Gdzie w tym roku będziemy mogli podziwiać pokazy lotnicze?


Każdy, kto chciałby wybrać się na tego typu wydarzenie, ma kilka opcji do wyboru. Pierwsza okazja już za kilka dni w Trójmieście, następna w ostatni weekend sierpnia w Radomiu, a i we wrześniu warto zajrzeć do Kazimierza Dolnego na Lubelszczyźnie, w którym po dwuletniej przerwie powróci popularne wydarzenie “Skrzydła nad Kazimierzem”


W tym miejscu warto również wspomnieć o dużym zainteresowaniu, związanym z tego typu wydarzeniami. Przed rokiem nie mogliśmy pozwolić sobie na podziwianie podniebnych akrobacji, w związku z pandemią koronawirusa. Obecne regulacje i rozporządzenia pozwalają na organizację tego typu imprez, dlatego też warto zaplanować swój czas tak, by być tu obecnym. Warto zaopatrzyć się w lornetki, okulary przeciwsłoneczne i stopery do uszu, gdyż odgłos przelatującego samolotu to w wielu przypadkach potężny huk. Gdzie warto się wybrać na pokazy lotnicze?

 

 

fot. GrzegorzNawrockiGrafik / pixabay.com, CC0


  • Lotos Gdynia Aerobaltic 2021 w Gdyni


Rozpoczynamy od wydarzenia, które odbędzie się już za kilka dni (21-22 sierpnia 2021). Lotos Gdynia Aerobaltic uznawane jest za największe pokazy lotnicze w Polsce. Wydarzenie to odbędzie się na Lotnisku Kosakowo. To prawdziwa gratka dla miłośników lotnictwa - w programie przewidziano 20 godzin pokazów na niebie. O emocje zadba wyjątkowo silna reprezentacja Sił Powietrznych wielu krajów Europy i świata, rekordowa liczba samolotów odrzutowych, grupy akrobacyjne, najlepsi piloci. Do tego wszystkiego moc atrakcji również na ziemi. Specjalnie przygotowane strefy dla pasjonatów lotnictwa, rodzin - w tym także dedykowana strefa zabawy dla najmłodszych z animatorami: Aerolandia wraz Akademią Młodego Pilota.


Na niebie będzie można zobaczyć legendarnych Red Arrows, widowiskowego Rafale Solo Display i głośnego Solo Türka. Powrócą też polskie Biało-Czerwone Iskry. Emocje gwarantowane! 


Wydarzenie odbędzie się w sobotę i niedzielę w godzinach 10.00-18.00. Obowiązują bilety wstępu (bilet normalny - 50 zł, ulgowy - 40 zł, dzieci do lat 3 i osoby niepełnosprawne wchodzą za darmo, parking - 15 zł).Apartamenty Dobry Adres

Apartamenty Dobry Adres

Gdynia, ul. Antoniego Abrahama

Apartamenty 9.8
Dwupoziomowy apartament

Dwupoziomowy apartament

Gdynia, ul. Wojewody Wachowiaka

Kwatery i pokoje 9.9
Willa Maraja

Willa Maraja

Gdynia, ul. Fryderyka Chopina

Wille 9.9
Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Gdyni


  • Lotniczy piknik wojskowy w Radomiu


Jeśli mało Ci wrażeń, związanych z podziwianiem niezwykłych samolotów na niebie, to nie musisz długo czekać na kolejną okazję. Tydzień po wydarzeniu w Trójmieście, odbędzie się kolejna popularna impreza. Tym razem należy wybrać się na Mazowsze, do Radomia, w którym to w dniach 28-29 sierpnia 2021 odbędzie się lotniczy piknik wojskowy w Radomiu.

 

 

fot. tommyolsson / pixabay.com, CC0


To nie będzie taka impreza, do jakiej publiczność przyzwyczaiła się w ostatnich latach. Tegoroczne wydarzenie będzie miało nieco inny charakter niż popularne Air Show, ale również tu emocji nie powinno zabraknąć. 


Nad radomskim niebem zobaczymy m.in. Iskry, Orliki, F-16 czy Bryza. Oprócz akrobacji zaplanowano m.in desant skoczków. Warto zaznaczyć, że samoloty nie będą startować z tutejszego lotniska. Zespoły akrobacyjne przylecą z Dęblina i Piastowa, a po pokazie wrócą do baz.


W programie przewidziane są również pokazy sprzętu wojskowego, występ grup rekonstrukcyjnych i muzycznych, jak również przejażdżka autokarem po nowym pasie startowym radomskiego lotniska. Będzie możliwość zaszczepienia się i oddania krwi.


Na piknik najlepiej dojechać autobusem nr 5, 14, 17, 21. Dla zmotoryzowanych niezwykle ważne jest to, że ulica Lubelska, prowadząca do bramy lotniska wojskowego, jest w przebudowie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.Noclegi Pod Wieżą

Noclegi Pod Wieżą

Radom, ul. ul. Wałowa

Apartamenty 9.5
Oto najlepsze oferty noclegów w Radomiu


  • “Skrzydła nad Kazimierzem” w Kazimierzu Dolnym


Ostatnie wydarzenie, związane z pokazami lotniczymi, odbędzie się niedługo po pikniku w Radomiu. Po dwuletniej przerwie, do Kazimierza Dolnego nad Wisłą powróci popularne wydarzenie, jakim jest “Skrzydła nad Kazimierzem”.

 

 

fot. Cyberchild / pixabay.com, CC0


To wyjątkowa promocja polskiego lotnictwa. Impreza jednak przeniesie się z Rynku Głównego nad Wisłę. Przez weekend w dniach 11 – 12 września odbywać się będą pokazy lotnicze, festiwal piosenki lotniczej, kiermasz i wiele innych wydarzeń związanych z lotnictwem.


Będzie to blok przedsięwzięć pokazujących Lotniczą Akademię Wojskową, Ogólnokształcące Liceum Lotnicze i 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego, czyli wszystkie te jednostki, które zajmują się szkoleniem naszych pilotów. Wstęp na wydarzenie - wolny!Apartamenty przy Farze

Apartamenty przy Farze

Kazimierz Dolny, ul. Rynek

Apartamenty 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Ima

Willa Ima

Kazimierz Dolny, ul. Czerniawy

Kwatery i pokoje 9.8
Pokoje gościnne

Pokoje gościnne

Kazimierz Dolny, ul. Nadwiślańska

Kwatery i pokoje 9.7
Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Kazimierzu Dolnym


Warto zaplanować swój czas tak, by móc podziwiać niezwykłe podniebne akrobacje w różnych częściach Polski. Emocji na pewno nie zabraknie.SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę