Pokażmy, jak zmienia się Kazimierz!

Skomentuj (2)

Dla wszystkich miłośników fotografii mamy dobrą wiadomość. Termin zakończenia konkursu fotograficznego „Powiat puławski wczoraj i dziś” został przesunięty. Prace można przesyłać do końca roku. Pokażmy, jak zmieniał się Kazimierz!

Wśród prac nadesłanych na ten konkurs nie powinno zabraknąć fotografii Kazimierza. One najlepiej pokażą, jakie zmiany przechodziło Miasteczko w czasie. To okazja, by skonfrontować rzeczywistość współczesną z przeszłością, pokazać, za czym tęsknimy, czego tu nie akceptujemy. Termin zgłaszania prac do konkursu fotograficzno - regionalnego zatytułowanego „Powiat puławski wczoraj i dziś”, którego organizatorem jest Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach, mija z ostatnim dniem grudnia.

- Każdy uczestnik ma za zadanie zgłosić do konkursu zestaw dwóch zdjęć: fotografię archiwalną „tego, co wczoraj" i fotografię współczesną „tego, co dziś" – piszą organizatorzy. - Fotografie powinny ukazywać ten sam „obiekt” kiedyś i teraz. Zajrzyjmy więc do naszych domowych albumów i odkryjmy, jakie zmiany zaszły w naszej najbliższej okolicy. Zestaw zdjęć może prezentować budynek, którego dzisiaj już nie ma. Kompleks zabudowań, który zmienił swój kształt. Może to być również fotografia rodzinna sprzed lat i zdjęcie tych samych osób teraz. Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do wszystkich zainteresowanych.

Nadesłane prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych:
I - do 19 lat
II - powyżej 19 lat

Każdy z autorów może nadesłać maksymalnie trzy prace składające się z dwóch zdjęć, a także wersję elektroniczną (plik cyfrowy JPG). Przy czym warto pamiętać, że część pracy ukazująca „wczoraj” może mieć postać zdjęcia, kserokopii lub wydruku komputerowego zdjęcia czy też reprodukcji w formacie A4 i powinna pochodzić sprzed roku 2000. Natomiast zdjęcie dotyczące współczesności powinno zostać złożone w wersji papierowej o formacie 20x30 cm.

- Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie wraz z pracami formularza zgłoszeniowego – czytamy w regulaminie konkursu. - Oceniane będą tylko prace indywidualne i nawiązujące do tematu konkursu.

Co można wygrać w konkursie? Dla uczestników konkursu przewidziano nagrody rzeczowe:
1 miejsce – tablet,
2 miejsce – aparat fotograficzny,
3 miejsce – MP4,
oraz wyróżnienia – nagrody książkowe.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.bib.pulawy.powiat.pl, a laureaci konkursu zostaną powiadomieni o wynikach konkursu telefonicznie lub pocztę email.

Regulamin Konkursu dostępny jest w siedzibie organizatora oraz na stronie internetowej www.bib.pulawy.powiat.pl. Zaś szczegółowe informacje można uzyskać również pod nr tel. 81 886 14 74.

Prace należy dostarczyć do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach pocztą lub osobiście (ul. 6 Sierpnia 5, 24-100 Puławy) bądź też do najbliższej biblioteki publicznej na terenie powiatu puławskiego. Można także skorzystać z poczty elektronicznej.

 

Termin nadsyłania prac – do 31 grudnia 2013 r.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę