Pokaż światu niezwykłe miejsce

Skomentuj (24)

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym znalazło się w finale konkursu "Pokaż światu niezwykłe miejsce". Pomóżmy pokazać światu, że spośród 11 finalistów najbardziej niezwykły jest… Kazimierz Dolny!

Tylko do 15 lutego trwa glosowanie w konkursie organizowanym przez firmę PanoramicART, specjalizującą się w wykonywaniu spacerów wirtualnych i panoram sferycznych, „Pokaż światu niezwykłe miejsce". Wśród 11 finalistów znalazło się Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, które w tym roku świętuje 50 lecie swojego istnienia.


Muzeum Nadwiślańskie to 7 oddziałów istniejących nie tylko w samym Miasteczku, ale też i w jego okolicach: Janowcu i Puławach. Obszar ten należy do najpiękniejszych i najciekawszych w Europie. Wisła, wzgórza, wąwozy, a także mikroklimat i specyficzne światło stanowią odpowiednią oprawę dla tutejszych zabytków. Docenili to artyści malarze, którzy stworzyli w Kazimierzu kolonię artystyczną.


- Muzeum Nadwiślańskie stawia sobie za cel ochronę i promowanie unikalnego dziedzictwa kultury i sztuki, wpisanego w tutejszą przyrodę i historię – mówią pracownicy Muzeum Nadwiślańskiego. – Zwiedzając nasze Oddziały, możecie jeszcze głębiej wniknąć w dzieje Kazimierza Dolnego i dowiedzieć się, jak wiele znanych osób kochało to miasteczko. Zachęcamy do przyjazdu i odwiedzenia naszego Muzeum, gdyż jesteśmy przekonani, że zainspirujecie się tym wszystkim, co u nas zobaczycie. Zapraszamy!


Zanim Państwo zaplanują podróż do Kazimierza, zachęcamy do oddania głosu na Muzeum Nadwiślańskie, które na razie w konkursie "Pokaż światu niezwykłe miejsce" plasuje się na 5 miejscu za Biskupinem, Osadą Średniowieczną w Hucie Szklanej, Pałacem w Lubostroniu i Pałacem Bugaj. Nagrodą w konkursie jest wirtualny spacer zrealizowany w miejscu, które otrzyma najwięcej głosów. Głosowanie jest bardzo prostena stronie konkursu bez logowania raz dziennie do 15 lutego klikamy na przycisk GŁOSUJ przy Muzeum Nadwiślańskim. 


Głosujemy na Kazimierz Dolny!

 

Skomentuj


Dodane komentarze (24)

 • pijany znad Grodarza
  Kazimierzak potrafi. Brawo.
  Jest zdumiewajacym, że tak dużo i przyjażnie mowi sie o Miasteczku, a tak mało jest pozyskanych środków na jego upiekszanie. Gross ich idzie na monumenty, a gdzie chodniki, skwery, wąwozy, ścieżki itd - pytam sie.
 • Seweryn Kuter
  Właśnie ogłoszono wyniki konkursu "Pokaż światu niezwykłe miejsce". Nie wygraliśmy głównej nagrody, ale cieszy nas bardzo ilość głosów oddanych na Muzeum Nadwiślańskie oraz zaszczytne drugie miejsce. Dziękujemy Wam serdecznie za zaangażowanie!

  Pracownicy Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym
 • pijany znad Grodarza
  @ Minio. Zawsze twierdziłem, że jesteś inteligentny. A, Ty szok, ucz sie od Minia i nie pisz o pierdołach. Ojczyzna w niebezpieczeństwie , a Ty o Radwańskiej.Asi. Mam racje Minio ?.
 • minio
  jak zwykle pijany i szok piszą nie na temat tylko o jakiś pierdołach nie związanych z tym artykułem
 • pijany znad Grodarza
  ale wyjdzie za maż za polityka. Życzę jej, aby nie byl to poseł Górski / ten z krzyża. Pardon. Ten od krzyża/
 • Szok
  Isia nie jest politykiem tylko tenisistką a Sikorski w imię czego takie farmazony sprzedaje?jak dziecko .
 • pijany znad Grodarza
  A mnie, Agnieszka na olimpiadzie. Zachowała sie, jak..... . No dobrze,. Jak Sikorski.
 • Szok
  Monika Olejnik: Nie wiem czy pan słyszał, o tym, że siostry Radwańskie, kiedy były w Izraelu zostały wyzwane przez kibiców izraelskich, krzyczano na nie „katolickie suki”.

  Radosław Sikorski: Gdyby to była prawda, to byłoby to oczywiście oburzające, tak jak oburzające jest zachowanie niektórych polskich kibiców, na polskich stadionach. Natychmiast zleciłem placówce zweryfikowanie czy rzeczywiście to miało miejsce. I to jest informacja pochodząca, wedle mojej wiedzy, od jednego blogera, niepotwierdzona, ani w prasie izraelskiej, ani z innych źródeł, więc no mam takie warunkowe oburzenie. Jeśli to miało miejsce, to można to tylko potępić, ale nie mogę wszczynać oficjalnych działań na podstawie jednoźródłowej, niepewnej informacji.

  Nie prościej było spytać siostry Radwańskie ?
 • Szok
  ha ha ha OK powiem że się rozmysliłeś i nie chcesz od nich parasolki .Nie mów mi o polskich politykach bo mnie szlag trafi .Dzisiaj rano minister Sikorski zapytany przez tę jędzę M.Olejnik o incydent podczas meczu sióstr Radwańskich gdy zostały wyzywane przez kibiców izraelskich .W żywe oczy powiedział że osobiście to sprawdził i nic takiego nie miało miejsca .Podobno napisał o tym jakiś bloger ale to tylko podpucha.No kruca fuks !! Radwańskie o tym opowiadają , gazety piszą one wywiadów udzielają i mowią ze są tym zszokowane a ten dalej swoje bajki opowiada że niemożliwe , jemu nic o tym nie wiadomo .Zagotował mnie tym z samego rana
 • pijany znad Grodarza
  Oj Szok. Nasi , jak napisałeś " przyjaciele" zwrócili się jedynie do USA, coby znaleśżć środki na zestrzelenie / nie myl z U-2/ takiego niebiańskiego stwora. Moim zdaniem, to raczej powinni zwr ocić się do naszego Sejmu, ktory już swojego czasu podjał uchwałę, w której to ,prosił o deszcz. NO tak. Nie spadł i chyba Rosjanie o tym wiedzą.
 • Szok
  O Bożesz ty mój mowią w radio że nasi ''przyjaciele'' ze wschodu wspolnie z innymi krajami ościennymi będą radzić nad tym jak się uchronić w przyszłości przed takimi niespodziankami z nieba .Spytam może znajdą jaką parasolkę dla ciebie dla ochrony i ogarek, to sobie przyświecisz.
 • pijany znad Grodarza
  a, jak pijesz w ciemnościach np. pierdykneło i nie ma prądu, a pić sie chce, to widzisz dno?
 • Tadek
  W osnowie z drewna? To skąd wiesz, ile do dna zostało? :)
 • pijany znad Grodarza
  Ulka. Cieszmy sie, że owe , z nieboskłonu nie pierdykneły. Wystarczy ten w piorun w kopułę bazyliki św, Piotra. Bo gdyby pierdyknęły, to wyobrażasz sobie dach Wikarowki?.
  @ Szok. Nie boj żaby. Butelka w osnowie drewna hebanowego.
 • Szok
  Gdyby tak pierdyknęło w nasz Ryneczek to i pijanego by utłukło nad Grodarzem a tak to może tylko mu butelkę z ręki wytrąciło .
 • Ulka
  Dziś ostatni dzień głosowania. Nasze Muzeum jest na 4 miejscu, jeszcze można to zmienić. Do dzieła!
 • Ulka
  @Pijany znad Grodarza, ja w sprawie tych meteorytów, czy mamy się cieszyć, że u nas nie padało, czy smucić? ;-)
 • pijany znad Grodarza
  @ Szok. Sadzisz, że pogubiłem sie ?. Jeśli tak, to przez te wydarzenia na świecie, Europie,w Polsce i na tym portalu. Zwariować można. A jeszcze ten deszcz meteorytów w Czelabińsku.
  W związku z powyższym , ja też pozdrawiam Piotra kimkolwiek jest.
 • Szok
  Pijany przyznam że Twoje przytyki o jakimś Piotrze zbiły mnie z tropu (o co chodzi?) .
  Jęśli takowe wpisy są z tego samego IP to zawiodłeś mnie na całej linii .Gdzie Twoja inteligencja?

  Adres IP (ang. Internet Protocol) – numer nadawany interfejsowi sieciowemu, grupie interfejsów (broadcast, multicast), bądź całej sieci komputerowej opartej na protokole IP, służąca identyfikacji elementów warstwy trzeciej modelu OSI – w obrębie sieci oraz poza nią (tzw. adres publiczny).

  Adres IP nie jest "numerem rejestracyjnym" komputera – nie identyfikuje jednoznacznie fizycznego urządzenia – może się dowolnie często zmieniać (np. przy każdym wejściu do sieci Internet) jak również kilka urządzeń może dzielić jeden publiczny adres IP a zatem jesli wyśledziłes jakies wpisy pod innym nickiem sorry ale nie należą do mnie .Korzystam z sieci jakie mają instytucje , hotele , pensjonaty, kwatery prywatne i to jest włąsnie nr sieci a nie komputera .Adres sprzętu to jest MAC a nie IP .
  Pozdrowię i ja Piotra kimkolwiek jest !
 • pijany znad Grodarza
  @Tadek. Jak czytam blog Janusza Kowalskiego to zauważyłem, że dla Piotra / Twoje "kimkolwiek jest"/ żadnym moralnym autorytetem nie jest prof. Sroda, czy też mgr Kazimiera Szczuka. On taki " pawłowicz"

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę