Pociąg do Tybetu nominowany do Nagrody im. Beaty Pawlak

„Pociąg do Tybetu” kazimierskiej pisarki Mai Wolny wśród nominowanych do Nagrody im. Beaty Pawlak za 2020! Nazwiska laureatów poznamy 27 października.
Po przerwie powraca literacka Nagroda im. Beaty Pawlak. Jej patronce - dziennikarce, reporterce, autorce książek – ciekawość innych kultur wyznaczała kolejne podróże do kolejnych krajów, których odwiedziła 25, zanim w wieku 45 lat zginęła w zamachu terrorystycznym na indonezyjskiej wyspie Bali. Stąd też nagroda jej imienia przyznawana jest za tekst na temat innych kultur, religii i cywilizacji opublikowany w języku polskim w okresie od 1 lipca poprzedniego roku do 30 czerwca bieżącego roku. W tym roku – po rocznej przerwie ogłoszono nominowanych za rok 2019 i 2020. Wśród nominowanych jest Maja Wolny z jej ostatnią książką „Pociąg od Tybetu”.
- Świetna wiadomość́ w deszczowy dzień́! „Pociąg do Tybetu” nominowany do Nagrody im. Beaty Pawlak za 2020! Wyróżnienie dla pisarzy, którzy poruszają̨ tematy innych kultur i cywilizacji. Beata Pawlak zginęła 18 lat temu w wyniku zamachu terrorystycznego na Bali. 12 października 2002, w tym samym dniu, kiedy brałam ślub. Dobrze pamiętam porażające wiadomości z Indonezji... Nigdy nie przypuszczałam, ze spotka mnie taki zaszczyt – napisała na swoim profilu na Facebooku Maja Wolny. – Gratuluję wspaniałym autorom nominowanych książek!
Nominacje do Nagrody im. Beaty Pawlak 2019
Joanna Gierak-Onoszko, 27 śmierci Toby’ego Obeda, Dowody na Istnienie, Warszawa 2019
Iza Klementowska, Skóra. Witamy uchodźców, Karakter, Kraków 2019
Grzegorz Stern, Borderline. Dwanaście podróży do Birmy, Czarne, Wołowiec 2019
Ilona Wiśniewska, Lud. Z grenlandzkiej wyspy, Czarne, Wołowiec 2018
Mirosław Wlekły, Raban! O kościele nie z tej ziemi, Wydawnictwo Agora, Warszawa 2019
Nominacje do Nagrody im. Beaty Pawlak 2020
Katarzyna Boni, Auroville. Miasto z marzeń, Agora 2020
Katarzyna Kobylarczyk, Strup. Hiszpania rozdrapuje rany, Czarne 2019
Agnieszka Pajączkowska, Wędrowny Zakład Fotograficzny, Czarne 2019
Filip Skrońc, Nie róbcie mu krzywdy, Czarne 2020
Maja Wolny, Pociąg do Tybetu, Mando 2020
Nazwiska laureatów poznamy w trakcie gali wręczenia nagrody, która odbędzie się w 27 października o godz. 19.00 w formule online na profilu Fundacji Batorego na Facebooku.
Dotychczasowymi laureatami nagrody są̨: Joanna Bator, Max Cegielski, Artur Domosławski, Anna Fostakowska, Wojciech Górecki, Mateusz Janiszewski, Bartosz Jastrzębski, Marek Kęskrawiec, Piotr Kłodkowski, Krzysztof Kopczyński, Adam Lach, Cezary Michalski, Jacek Milewski, Jarosław Mikołajewski, Jędrzej Morawiecki, Beata Pawlikowska, Konrad Piskała, Dariusz Rosiak, Anna Sajewicz, Paweł Smoleński, Andrzej Stasiuk, Witold Szabłowski, Mariusz Szczygieł i Ewa Wanat.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę