Po Kazimierzu Dolnym i okolicach

Już w najbliższą sobotę, 31 maja odbędzie się spotkanie ze znawcami dziejów, zabytków i współczesności Kazimierza Dolnego: Jadwigą Teodorowicz-Czerepińską, Dariuszem Kopciowskim, Waldemarem Odorowskim i Jackiem Studzińskim w ramach promocji "Przewodnika po Kazimierzu Dolnym i okolicach".

- Kazimierz Dolny nad Wisłą jest małym, wyjątkowym w skali kraju miastem, postrzeganym głównie jako miasto artystów – czytamy w informacji prasowej. - Od końca XIX wieku, z kupieckiego i handlowego, zmieniało swój charakter na miejsce turystyczne, gdzie po prostu warto i wypada bywać. Turystyka kulturowa w Polsce zorientowana na małe piękne miasteczka nie znajduje innego konkurencyjnego miejsca. To liczące nieco ponad dwa tysiące stałych mieszkańców miasto gości co roku ponad milion turystów z Polski i zagranicy. Do nich właśnie skierowany będzie przewodnik po Kazimierzu Dolnym.

"Przewodnik po Kazimierzu Dolnym i okolicach" wydany przez lubelskie Wydawnictwo Gaudium przy współudziale Muzeum Nadwiślańskiego dotyczy nie tylko Kazimierza, ale również jego okolic. Jeden z rozdziałów poświęcony został w całości siedmiu oddziałom Muzeum Nadwiślańskiego.

Publikacja jest bogato ilustrowana zdjęciami lubelskiego fotografika – Piotra Maciuka. Zaś zespół autorski tworzą znawcy dziejów, zabytków i współczesności Kazimierza Dolnego: Jadwiga Teodorowicz-Czerepińska, Dariusz Kopciowski, Waldemar Odorowski i Jacek Studziński.

 

Spotkanie promocyjne „Przewodnika po Kazimierzu Dolnym i okolicach” 31 maja o godz. 12.00 w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego przy Rynku 19.


Podczas spotkania będzie można porozmawiać z redaktorami i autorami opracowania i uzyskać od nich autografy.

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dział Dokumentacji i Biblioteka


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2020/2021? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę