Plener w Kuncewiczówce

Skomentuj (5)

Do końca sezonu w Kuncewiczówce można oglądać prace studentów Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie powstałe pod opieką dr Agnieszki Zawadzkiej, adiunkta Zakładu Grafiki Warsztatowej UMCS podczas I Pleneru Plastycznego im. Tadeusza Pruszkowskiego.

Podczas I Pleneru Plastycznego im. Tadeusza Pruszkowskiego, który odbywał się w Domu Kuncewiczów oddziale Muzeum Nadwiślańskim pod koniec września, studenci Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie skupili się głównie na technice rysunku. Przyjrzeli się też bliżej wystawom w Kamienicy Celejowskiej i Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego, a także samej pracy muzealników. Efektem tych kilku dni są rysunki i szkice, które do końca sezonu możemy oglądać w przestrzeni Kuncewiczówki.

- Czy Kuncewiczówka może zainspirować? Jak najbardziej – mówi Aleksandra Ratyńska. – Jest to miejsce bardzo otwarte nie tylko dla artystów, ale dla wszystkich. Jest to dom, który cały czas żyje. Tu nie czuje się, że jest się w muzeum, w zamkniętych ramach, gdzie niczego nie dotykamy. Tu przechodzimy z pomieszczenia do pomieszczenia, jakbyśmy zwiedzali czyjś dom, kiedy ktoś chce się pochwalić swoim mieszkaniem.

Nic więc dziwnego, że prace poplenerowe prezentują przede wszystkim Kuncewiczówkę. Chociaż nie tylko. Wynikiem pleneru był także … projekt ekslibrisu Domu Kuncewiczów.

- Te kilka dni pozwoliły wchłonąć atmosferę tego miejsca i klimat Kazimierza. Mam nadzieję, że pobyt tutaj był ogromną inspiracją dla studentów i będą oni kontynuować prace z Kazimierza w pracowni. Mam nadzieję, że wkrótce też powstanie ostateczna wersja ekslibrisu muzeum – mówi dr Agnieszka Zawadzka. – Bardzo bym chciała, żeby takie spotkania odbywały się cyklicznie. Mam nadzieję, że po remoncie muzeum będzie to możliwe.

Prace poplenerowe oglądać można w Kuncewiczówce codziennie w godzinach 10.00 – 17.00. Bilet wstępu: 6 zł normalny, 4 zł ulgowy, 15 zł rodzinny.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Gosia
  Harry cóż za stylizacja i konsekwencja w zapisie... Żałosna jesteś!
  • Harry
   czesc Gosiu....wiesz obrazac to i ja mogę...w czym problem??
   Ale nie lubie jak się ludzie (jacys tam)zachwycają jakas tam "taniocha" w sensie pośrednim lub bezpośrednim..(to się nazywa uzurpacja artystyczna)
   siedząc w chacie--przy kawie--na moim biurku.....niemal czuje zapach siana na tym zdjęciu....podnoszenie do rangi sztuki pacykarstwa...oscylowanie w około jakiegoś tam tematu,przy pomocy
   górnolotnych stwierdzen....i niekonczaca się nadinterpretacja ....tej waszej taniochy..!!
 • Harry
  mowiac krotko--W I O C H A--jak chcecie zobaczyć PRAWDZIWA sztuke--przespacerujcie się do Bolonii !!
 • Janek
  Młodość, energia, sztuka. Gratulacje!
  • Harry
   monotonia....przecietnosc....i pacykarstwo....kondolencje....z kręgu PRAWDZIWEJ..SZTUKI.....bo,ktory tam wie...co to znaczy dac odczucia--te faktyczne a nie uzurpatorskie!!

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2022.
Pokaż stopkę