Nie tylko pląsy i dąsy

Skomentuj (4)

zobacz więcej (6)

Spacerując uliczkami nadwiślańskiego Miasteczka, warto wstąpić do Galerii Grabski, która mieści się przy ulicy Lubelskiej. Oglądać tam można wspaniałe prace Haliny Nowickiej oraz Tomasza Klimczyka.

W Galerii Grabski w Kazimierzu Dolnym trwa wystawa malarstwa Haliny Nowickiej i Tomasza Klimczyka. Nie jest to pierwsza ich wspólna wystawa, ale bez wątpienia ta jest jedyna w swoim rodzaju. Malarka przedstawia bowiem na swych pracach „pląsy i dąsy”, a towarzyszący jej artysta - martwą naturę.

 

Halina Nowicka ukończyła ASP w Łodzi, gdzie studiowała malarstwo w pracowni profesora Wiesława Garbolińskiego i projektowanie ubioru w pracowni profesora Jana Finkszteina. Artystka jest laureatką ogólnopolskich konkursów malarskich, prezentowała także prace podczas licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz poza jego granicami. W kazimierskiej Galerii Grabski można obejrzeć jej najnowsze prace, które przedstawiają …taniec.

 

- Taniec jest czymś, czego jeszcze nigdy nie malowałam – mówi Halina Nowicka. - Nawet się nie zastanawiałam nad tańcem w obrazie. Dlatego też przystałam na propozycję Olgi Grabski.

 

Jak zaznacza artystka, praca nie była łatwa, pojawiały się chwile słabości i zwątpienia, ale wyzwanie było nietypowe i warte tego wysiłku.

 

- Powiadają, że od tańca się wszystko zaczyna – opowiada Halina Nowicka. - To powiedzenie bardzo do mnie przylgnęło i przełożyłam je do sztuki. Pomyślałam sobie, że będzie to coś nowego, taki mały romans, być może z Galerią Grabski, ale na pewno z odbiorcą.

 

- Cieszy mnie też to, że zaczęłam pracować nad czymś nowym, nową techniką – mówi Halina Nowicka. - Zawsze każdy nowy temat, którego dotąd nie ruszaliśmy, powoduje, że ten warsztat się pogłębia i zaczyna się dziać coś innego.

 

Swoje prace na wystawie prezentuje również Tomasz Klimczyk. Artysta ukończył ASP w Krakowie, gdzie studiował malarstwo w pracowni profesora Zbysława Maciejewskiego. Jego obrazy – wielokrotnie wyróżniane i nagradzane – były prezentowane podczas indywidualnych wystaw krajowych i zagranicznych, a także wystaw zbiorowych. Płótna wystawione w Galerii Grabski to – jak zaznaczają organizatorzy – jedynie zapowiedź dużej wystawy, którą już niebawem będziemy mogli oglądać w Kazimierzu.

 

Prace Haliny Nowickiej i Tomasza Klimczyka w Galerii Grabski oglądać możemy przez najbliższe dwa tygodnie.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę