Piotr Fąfrowicz w Galerii Klimaty

Skomentuj (7)

zobacz więcej (7)

Jeszcze tylko przez kilka dni oglądać można wystawę prac Piotra Fąfrowicza, która dostępna jest dla zwiedzających w Galerii Klimaty w Mięćmierzu. Dla dzieci organizatorzy przygotowali dodatkową niespodziankę…

Wystawa prac Piotra Fąfrowicza otwarta została w ramach tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Czynna jest do piątku, 22 sierpnia. Oglądać ją można codziennie, w godzinach od 12.00 do 18.00 w Galerii Klimaty w Mięćmierzu. Może więc kilka słów na temat Piotra Fąfrowicza…?

 

Artysta urodził się w 1958 roku. Studiował historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i ukończył szkołę animacji filmowej w Warszawie. Jednak już w trakcie studiów zaczął malować obrazy, początkowo były to prace olejne, później malował temperą na papierze. Obecnie Piotr Fąfrowicz zajmuje się także ilustrowaniem książek, głównie tych dla dzieci. Za te kolorowe i oryginalne ilustracje otrzymał wiele nagród, m.in. II nagrodę i wyróżnienie na Międzynarodowym Biennale Ilustracji w Aki Town w Japonii oraz w Kopenhadze, gdzie książka "Wielkie zmiany w dużym lesie" dostała się na listę honorowa IBBY. Warto również wiedzieć, że artysta zajmuje się także projektowaniem plakatów, katalogów, kart pocztowych czy też ubranek dla dzieci.

 

- Ze względu na znaczący dorobek artysty w zakresie ilustracji część ekspozycji stanowią książki z możliwością ich przeglądania przez dzieci – czytamy w zaproszeniu na wystawę. - Zapraszamy najmłodszą publiczność.

 

Fot. Z archiwum Galerii Klimaty

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

Mapa

Apartamenty

Galeria KLIMATY w Mięćmierzu - Dom Pracy Twórczej


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę