Pierwszy śnieg

Skomentuj (17)

zobacz więcej (7)

Jak zwykle zima zaskakuje, tym razem totalnie – już pierwszy śnieg narobił niezłego zamieszania, także i w Miasteczku.

A zaczęło się zupełnie niewinnie – rano – zgodnie z prognozą pogody – padał przepisowo śnieg z deszczem. Z godziny na godzinę jednak opady bielały i bielały w powietrzu i niebezpiecznie piętrzyły się na ziemi przykrywając jeszcze zieloną trawę i szary, smutny o tej porze roku Rynek.

Z czasem dachy pięknie się zabieliły, a drzewa i krzewy ugięły się pod ciężarem białego puchu. Druty na tle ciemniejącego nieba wyglądały tak, jakby je ktoś pociągnął grubą białą kredką.

Ulotne piękno pierwszego śniegu… Niebezpieczne piękno…

W Miasteczku czas – zda się – płynie inaczej, mimo wszystko jednak zaspy i tu utrudniały poruszanie się nie tylko ludzi, ale i aut. Na ponad godzinę Kazimierz z powodu awarii prądu pogrążył się w ciemnościach zgoła z innego klimatu, gdzie śnieg jest dostępny tylko w lodówkach… Okazało się, że zwalone pod ciężarem śniegu drzewo uszkodziło jeden z transformatorów, powodując przy okazji świetlną iluminację.

Mimo tego trudno nie zgodzić się z opinią, że Kazimierz w zimie jest piękny…

Więcej zimowych zdjęć znajdziecie na stronie
https://www.kazimierzdolny.pl/foto/thumbnails.php?album=3

Skomentuj


Dodane komentarze (17)

 • Artur-27 lat (gość)
  Byłem w Kazimierzu Dolnym przed 3 laty w lipcu.Jest tam cudownie.Pobyt tam zapamiętam do końca życia.Wszytkich zachęcam do odwiedzenia tego miasteczka.Zimą Kazimierz jest również piękny jak i latem.
 • wilk (gość)
  pięknie
 • jacek (gość)
  aby tak było niedługo...
 • dsdfws (gość)
  fedf
 • krzyś
  A jak na posiedzeniu Rady to było nagrywane, to spoko. Zaś główni spece kraju od energetyki zajęci są bądź w GB lub przed komisjami, od miejscowych szczęśliwie chyba nam nic nie grozi.
 • liwna
  Witaj, Krzysiu, najdowcipniejszy dyskutancie! A to zebranie, o ktorym pisala "Mieszkanka" to bylo posiedzenie Rady Miejskiej.
 • krzyś
  Jak ma być o bezpieczeństwie energetycznym to koniecznie należy sporządzić tajną notatkę.
 • warszawiak (gość)
  w wawie tez awaria :D
 • mieszkaniec (gość)
  gdzie jest to spotkanie ?
 • mieszkanka (gość)
  No, właśnie. I to powinno nas skłonić do wzięcia sprawy w swoje ręce. Zdaje się, że właśnie teraz zaczyna się zebranie mieszkańców w sprawie bezpieczeństwa energetycznego. Niestety, nie mogę tam być. Może ten, kto będzie, mógłby poinformować o rezultatach?
 • Basia (gość)
  Mieszkańcy Cholewianki, Lasu Miejskiego do dziś nie mają prądu
 • Barbarella (gość)
  Nie widziałam jeszcze Kazimierza w śniegu.W tym miasteczku ładuję życiowy akumulator zawsze we wrześniu.pozdrawiam wszystkich mieszkańców, szczególnie panią z kawiarni Studnia.
 • mieszkanka (gość)
  Wygląda na to, że zasilanie w Kazimierzu zostało przywrócone. Niezliczone i bezskuteczne próby dodzwonienia się do Pogotowia Energetycznego skłaniają mnie do poddania pod rozwagę nastepującego pomysłu zarówno PT Właścicielom Portalu, jak i użytkownikom: czy nie powinniśmy sobie sprawić kącika "GORĄCA SIEĆ" (nazwa pierwsza z brzegu - może być inna), w której informowalibyśmy się nawzajem, co się dzieje, dlaczego, jak długo? Może udałoby sie docierać do informatorów - tzw. służb - wypracowaną drogą, która byłaby na tyle prosta i szybka, że nie powodowałaby stresów i stanów przedzawałowych?
 • mieszkanka (gość)
  Już wiemy: prace przywracające prąd całemu Kazimierzowi będę prowadzone również dzisiaj, w niedzielę. Jest to wiadomość uzyskana nie przez telefon, nie w sieci, ale od spotkanych na drodze konserwatorów. W końcu mamy XXI wiek!
 • micz (gość)
  a kiedy będą wyciągi narciarskie w kazimierzu ???
 • mieszkaniec (gość)
  ale wczoraj nieźle błysnęło przed tym jak zgasło światło - to pewnie z tego transformatora
 • mieszkanka (gość)
  Niektórzy mieszkańcy Miasteczka w dalszym ciągu nie majaą prądu. Jak długo to potrwa? Nikt nie wie. Dodzwonienie sie do tzw. służb jest niemożliwe.... Może ktoś poinformowany pocieszy nieszczęśników?

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę