Pierwsze świąteczne paczki rozdane

Wczoraj z Gminnego Zespołu Szkół odebrano pierwsze paczki świąteczne przygotowane z darów zebranych w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę".
25 listopada br. na ulice Kazimierza wyruszyło 32 wolontariuszy z Gminnego Zespołu Szkół – 12 nauczycieli i 20 ich podopiecznych ze szkoły podstawowej i gimnazjum, w tym 15 członków Szkolnego Koła Caritas. Zebrano około 200 kg produktów: około 40 kg żywności trwałej – mąka, kasza, makaron itp., ok. 5 kg zabawek i artykułów szkolnych, ok. 40 kg słodyczy i ok. 15 kg ubrań.

Wolontariusze z Gminnego Zespołu Szkół pod kierunkiem koordynatora akcji – pedagoga szkolnego Agnieszki Kukier – w porozumieniu z Opieką Społeczną przygotowali paczki świąteczne dla 15 rodzin potrzebujących z terenu gminy Kazimierz.

Tegoroczna zbiórka przyniosła o 100 kg mniej darów niż w roku ubiegłym, ale to nie ostatnia w Kazimierzu przedświąteczna zbiórka darów na rzecz potrzebujących. Kolejna – którą przeprowadzą strażacy – już 9 grudnia na rynku. A tym wszystkim, którzy już złożyli pierwsze dary - serdeczne podziękowania.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę