Piątek na Dwóch Brzegach

Piątek na Dwóch Brzegach wypełnią spotkania. W Kazimierzu Dolnym pojawią się m.in. Paweł Pawlikowski, Małgorzata Szumowska i Janusz Zaorski.

Projekcje w ramach retrospektywy za nami, czas na spotkanie z reżyserką. Małgorzata Szumowska to jeden z ważniejszych filmowców młodego pokolenia. Z publicznością artystka spotka się wraz z aktorami ze swoich produkcji – Mają Ostaszewską i Michałem Englertem.

Na premierę rozliczającej się z epoką stalinizmu "Matki Królów" Janusz Zaorski musiał czekać osiem lat. Na Dwóch Brzegach polski reżyser opowie o kulisach produkcji i dystrybucji jednego z najsłynniejszego „pułkowników”.

Emocjonalny rollercoaster, wyróżnione nagrodą Lux Parlamentu Europejskiego "W kręgu miłości" opowiada o młodym małżeństwie, które musi poradzić sobie z niespodziewaną rodzinna tragedią. Wszystko to zaś w rytmach belgijskiego bluegrassu. Śmiech i łzy gwarantowane! Często jednocześnie. Podczas 7. Edycji Festiwalu gościliśmy reżysera filmu.

Polacy kochają Węgrów, choć do końca nie bardzo wiedzą dlaczego. Krzysztof Varga, w którego żyłach płynie pół-węgierska, pół-polska krew, jest najlepszą osobą do zgłębienia tego fenomenu. Na Dwóch Brzegach pisarz opowie o swojej ostatniej powieści zatytułowanej „Czardasz z mangalicą”.

„Jego wiersze tylko z pozoru są nie-muzyczne” – mówi o twórczości Tadeusza Różewicza Karolina Cicha. Wokalistka podczas wieczornego występu zaprezentuje je w stylistyce punkrockowej, hip-hopowej i reggae. Koncert „Do ludożerców” zwieńczy prezentowaną podczas tegorocznej edycji sekcję Teatrów Tadeusza Różewicza.

Miniony rok w polskim kinie stoi pod znakiem Pawła Pawlikowskiego. Autor „Idy” w Kazimierzu spotka się z publicznością i zdradzi tajniki swojego warsztatu. Poprowadzi Lekcję Kina.

Dziadów Kazimierskich nigdy za wiele. Po tym jak lokalna kapela zachwyciła widzów na Dużym Rynku, wystąpi ponownie na Grodarzu. Znów usłyszymy bezpretensjonalne teksty i energiczne rytmy, a koncert zakończymy, myśląc: „Jeszcze!”

Podczas 8. edycji Dwóch Brzegów pokażemy 90 fabuł i 60 filmów konkursowych. Zachęcamy do odwiedzenia e-sklepu na dwabrzegi.pl. Mały-wielki festiwal potrwa do 10 sierpnia.


Źródło: DwaBrzegi

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę