Pejzaże Jacka Kośmińskiego

Skomentuj (3)

zobacz więcej (7)

W niedzielę 24 kwietnia br. w Kazimierskim Ośrodku Kultury nastąpiło otwarcie wystawy obrazów Jacka Kośmińskiego. Mimo remontu ulicy Lubelskiej wielbicieli jego malarstwa nie zabrakło.

Jacek Kośmiński urodził się w 1969 r. i od tego czasu związany jest z Kazimierzem. Tu też pobierał nauki nie związane z malarstwem, a mimo to trudno go nazwać malarzem amatorem. Oryginalne spojrzenie nawet na najbardziej znany motyw, zaskakujące eksponowanie detalu oraz śmiałe i perfekcyjne operowanie światłem i kolorami sprawiają, że obrazy Jacka Kośmińskiego znajdują wielu nabywców, a wernisaże gromadzą liczną publiczność. Tak było i tym razem. Wśród zgromadzonych sporą grupę stanowili kazimierscy malarze, u których bohater wernisażu - jak sam przyznał - znajduje życzliwą pomoc. Specjalne podziękowania skierował do Jerzego Gnatowskiego.

Jak łatwo się domyśleć, większość obrazów poświęcona jest Kazimierzowi i jego okolicom, ale są też inne, wśród nich przywiezione z plenerów Ukrainy.

Wystawa, którą z pewnością warto obejrzeć, czynna będzie do 9 maja.

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę