O bryczkach, meleksach i sezonie turystycznym

Skomentuj (21)

Dyskusja na temat organizacji ruchu w mieście, parkingów, bryczek i meleksów toczy się w zasadzie non stop. Jednak zarówno prowadzone rozmowy, jak i nowe rozwiązania nie poprawiają sytuacji. Czy jest to w ogóle możliwe?

Choć na kartach kalendarza dopiero połowa maja, sezon turystyczny w Kazimierzu Dolnym trwa już w najlepsze. Tłumy odwiedzających Miasteczko turystów z jednej strony cieszą, z drugiej zaś są dla władz sporym wyzwaniem. Bo jak zapewnić jednocześnie bezpieczeństwo pieszym, gościom komfort i spokój mieszkańcom?


Dyskusja na temat organizacji ruchu w mieście, parkingów, bryczek i meleksów powraca niezmiennie co roku. I choć co jakiś czas wprowadzane są  zmiany, nie poprawiają one wcale sytuacji. Kazimierz nadal jest zakorkowany, tłoczny i momentami nawet niebezpieczny.

- Jest jeden wielki bałagan – mówią mieszkańcy.  
Czy jest możliwość, by bryczki nie poruszały się po ścisłym centrum miasta? Podobna sytuacja dotyczy postojów na rynku - niby nie można, a bryczki stoją... Jak to jest możliwe? Kolejny problem to meleksy. Pomysł urządzenia postoju na placu zielonym przy Batorym nie został pozytywnie przyjęty. W takim razie gdzie będą teraz parkować, dalej na rynku?

- Ten temat omawiać będziemy na posiedzeniu komisji Rady Miejskiej już niebawem. Będę się wsłuchiwał w głosy mieszkańców i radnych, prosił będę również o wypracowanie kilku stanowisk, które będzie można poddać konsultacjom społecznym – mówi burmistrz Kazimierza Dolnego, Andrzej Pisula. – Sprawa jest bardzo złożona i tak jak w przypadku Korzeniowego Wąwozu należy przyłożyć do niej dużo uwagi i rozsądku. W tym momencie nie chcę mówić o moich pomysłach, bo mogą się okazać nierealne, natomiast oczekuję na pomysły radnych i mieszkańców. Mieszkańcy, zwłaszcza Ci aktywni, na pewno mają gotowe rozwiązania.

Najbliższe posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym odbędzie się już dzisiaj dziś, 16 maja o godzinie 14.00 w sali Gminnego Zespołu Szkół (budynek kontenerowy).

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (21)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2018? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2018.
Pokaż stopkę