O kobietach w KZMRZ

zobacz więcej (12)

O kobietach w KZMRZ mogło być tylko odważnie. I taki też był niedzielny spektakl "Kobiety 2.0" w wykonaniu lubelskiego teatru amatorskiego „Prawie Teatr” z Dzielnicowego Domu Kultury "Węglin" w Lublinie.
Wielkie brawa zakończyły niedzielny – pierwszy w historii KZMRZ – spektakl teatralny „Kobiety 2.0”. Cały teatr zmieścił się w jednym pokoju starego kazimierskiego domu przy ulicy Tyszkiewicza – nowej siedzibie Fundacji KZMRZ. Piec, tapety i lichtarze tworzyły nastrój współtworzony przez zmieniające się przed widownią postacie. Zasłonięte sztory oddzielały tę przestrzeń od reszty świata.

Na scenie – same kobiety: gospodyni domowa, blogerka, uczennica, kobiety w różnym wieku, pracujące w różnych zawodach. Łączy je odwieczne pragnienie bycia kochaną, uwielbianą, adorowaną i ważną, wyrażane jednak w sposób śmiały, odważny. Sfera tabu? Tylko przeszkadza w porozumieniu się pomiędzy kobietą i mężczyzną. O sprawach intymnych trzeba rozmawiać z mężami, kochankami, partnerami, a nie tylko wypłakiwać – zwykle po niewczasie – swoje nieszczęścia do koleżanek.

Czym dziś jest kobiecość i seksualność? Jaką rolę pełnią kobiety w świecie? Jak współczesna kobieta mierzy się z własnymi słabościami? Spektakl próbował znaleźć odpowiedzi na te pytania.

 „Kobiety 2.0” – kilka różnych historii oddzielonych od siebie symbolicznie zmieniającymi się obrusami. Historii jak najbardziej poważnych, chociaż wywołujących wesołość, czasem zadumę, czasem może zakłopotanie.

Na widowni – w przeważającej większości kobiety, które nie kryły swoich emocji.
- Zrobiłyście nam dzień! – słychać było z widowni.
Spektakl powstał dzięki poszukiwaniu siebie w literaturze i literatury w sobie. Wykorzystano w nim jako inspirację teksty: „A ja żem jej powiedziała” Katarzyny Nosowskiej, „Kup kochance męża kwiaty” Katarzyny Miller, „Monologi waginy” Eve Ensler oraz wpisy z „otchłani Internetu”.
Wykonanie: Alicja Fornalik, Mirella Nawracała-Urban, Joanna Piech, Aneta Sitarz, Agata Skalecka, Eva Pyshnyk.
Przygotowanie: Bogusław Zbigniew Byrski, Wioletta Tomica.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę