Nowy dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego

Skomentuj (38)
Jacek Serafinowicz wygrał konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. W konkursie startowali też Wiktor Kowalczyk i Halina Solecka.
Komisja konkursowa była niemal jednomyślna. Jacek Serafinowicz przedstawił ciekawy i ambitny projekt rozwoju kazimierskiego muzeum, które ma kilka oddziałów (w tym zamek w Janowcu i Kuncewiczówkę). Chce stworzyć związek muzeów nadwiślańskich, aby - jak mówi - przywrócić kulturową rangę Wiśle, a także rozpocząć współpracę Kazimierza Dolnego z Kazimierzem Krakowskim. Chce rozwiązać dwie wielkie bolączki muzeum: doprowadzić do finalizacji budowy nowego obiektu z salami na wystawy czasowe oraz opracować docelowy program dla zamku w Janowcu. Nowy dyrektor jest za odbudową południowego skrzydła zamku w ultranowoczesnej formie, aby stał się atrakcyjnym miejscem konferencyjnym.

Jacek Serafinowicz jest historykiem sztuki po Uniwersytecie Warszawskim, przez lata pracował w stolicy w pracowni badań urbanistycznych i architektury. W Ministerstwie Kultury był głównym specjalistą do spraw krajobrazu kulturowego, w Lublinie mieszka od 1990 roku - ostatnie 12 lat kierując Regionalnym Ośrodkiem Studiów i Ochrony Środowiska Kulturowego. To właśnie Serafinowicz doprowadził do wpisania Lublina na listę Dziedzictwa Europejskiego.

Wybór Serafinowicza powinien ustabilizować Muzeum Nadwiślańskie, które było ostatnio przedmiotem rozgrywek politycznych: stanowisko stracił najpierw dyrektor Wiesław Malawski, a ostatnio Tadeusz Rozłowski.(grj)

Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Kamienica Celejowska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę