Na Tak (video)

Sprawy nabierają kolorów.Nowa fala leczniczej demaskacji. Głos realnych myśli. Muzyka kontra system. Wzywamy do działań! - tak właściciele Klubojadalni Przystanek Korzeniowa zapraszają na koncert zespołu "Na Tak".

Muzyka "Na Tak" stylistycznie nawiązuje do nurtu new wave, choć jest to spore uproszczenie, bo słuchacz znajdzie tu odwołania także do innych stylów, chociażby popu, alternatywnego rocka, muzyki klubowej, krautrocka, jazzu, a nawet muzyki dancingowej. Chwilami brzmią jak Orbital w Funny Break, innym razem jak połowa zespołu Madness na wiejskiej zabawie. Wychodzenie poza ramy wynika z tego, że styl muzyczny jest tu tylko narzędziem do wyrażania treści. Te zaś traktują o naturze współczesnego człowieka ­ chciwego, pochłoniętego zdobywaniem iluzorycznej pozycji wykreowanej przez system.

"Na Tak" to trójka artystów bawiących się formą i treścią. Wydali dwa albumy : "Na Raz" (w 2012 r.) i rok później "13", która zajęła piąte miejsce w rocznym podsumowaniu portalu gazeta.pl. Natomiast kolejny, trzeci album jest zaplanowany na jesień 2015. Obydwie płyty są dostępne fizycznie i w sieci. W streamingu (iTune, Spotify, Dezzer itp.) można dodatkowo osłuchać kilku singli i epki w języku angielskim. Zajmują się również twórczością wideo i wideoperformace. Klip "Człowiek" był prezentowany na wystawach w całym kraju jako oprawa wystawy fotograficznej Henryka Kusia "Simple Passed".

Muzyka "Na Tak" posłużyła także jako tło do filmu dokumentalnego o Franciszku Dzidzie, zrealizowanego przez dwutygodnik.com (Flaneur kulturalny odc.12).

"Na Tak" działa w podlubelskiej Bychawce. Artyści są twórcami, producentami i wydawcami swojej muzyki. Członkowie "Na Tak" to muzycy doświadczeni na wielu scenach. Od trzech lat grywają regularnie w całym kraju. Mają świetne przyjęcie na żywo. Koncerty są energetyczne, a skrupulatnie dopracowane brzmienie łączące elektronikę z żywymi Instrumentami (gitara, saksofon, bas) intryguje.

Skład zespołu: Dorota Krempa­ głos, syntezator, teksty Sebastian Napierała­ gitara, syntezator, laptop, saksofon Piotr Kala­ gitara basowa, teksty.

Start 25 kwietnia godz. 19.00
Stop 22.00
Wjazd 10 zł

 

Tekst: Korzeń

 

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę