Na Krakowskiej znów roboty

Skomentuj (8)

Mimo tego, iż na ulicy Krakowskiej w Kazimierzu Dolnym, zupełnie niedawno zakończyły się prace budowlane, robotnicy znów pojawią się w tej części miasta. Tym razem wykonają oni dodatkowe wpusty uliczne do sieci kanalizacji deszczowej.

Ulicę Krakowską w Kazimierzu Dolnym całkiem niedawno opuściły firmy budowlane, które przeprowadzały generalny remont tej drogi. W najbliższym czasie robotnicy znów pojawią się w tym miejscu, gdyż ogłoszony i rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie dodatkowych prac. Tym razem jednak prace te potrwają tylko kilkanaście dni i raczej nie powinny utrudniać poruszania się po ulicy.

- Roboty budowlane obejmują wykonanie dodatkowych czterech wpustów ulicznych do sieci kanalizacji deszczowej – mówi Beata Gałek z Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym. – Robotnicy mają dwa tygodnie za wykonanie tych prac. Nie przewidujemy w tym czasie utrudnień w ruchu drogowym na ulicy Krakowskiej.

Wątpliwości budzi jednak fakt, że na ulicy Krakowskiej kilka miesięcy temu zakończył się remont związany z przebudową tejże drogi. Dlaczego więc potrzebne są kolejne prace?

- W wyniku prowadzonych robót drogowych związanych z odtworzeniem nawierzchni brukowej i miejscowego kilkukrotnego przebrukowywania nawierzchni w celu likwidacji zastoisk wody, nie uzyskano żądanego efektu – czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej. -  Spowodowane to jest sytuacją terenową, czyli niedostatecznymi spadkami podłużnymi jezdni. W związku z tym istnieje konieczność wykonania dodatkowych wpustów deszczowych i ukształtowania do nich spadków nawierzchni.

– Jest to dodatkowa czynność – tłumaczy Beata Gałek. – Kratki te nie były uwzględnione w realizowanym wcześniej projekcie.

Za tę dodatkową czynność gmina zapłaci 9690,53 PLN.

 

Fot. AS

 

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • question
  a nie mozna Krakowskiej zalac asfaltem by rowno bylo?
 • pijany znad Grodarza
  @ DANUSIA. Krakowska to nie np Słoneczna na odcinku do Miećmierza .Miarkuj jej ZNACZENIE.
  Droga moja. Spjrzyj w lewo, spojrzyj w prawo, zwróć wzrok przed siebie. I co?. Nie widzisz?. A widzisz. BOGACTWO.
 • DANUSIA
  Pan Burmistrz się chyba lęka nowo bogackich z Krakowskiej i dlatego ponownie Gmina inwestuje w tą brukową ulicę po której przejeżdżają drogie auta najczęściej z wypożyczalni;-))) SZPAN NIE ZNA GRANIC !PANIE BURMISTRZU PROSZĘ ZAINWESTOWAĆ W CHODNIKI I DROGI OKOLICZNYCH WSI!!! TAM CHODZI GŁÓWNIE O BEZPIECZEŃSTWO DZIECI KTÓRE PODĄRZAJĄ DO SZKOŁY ULICAMI!!!!!!!!!!! TA SPRAWA NIE POWINNA BYĆ DLA PANA OBOJĘTNA!!! I TAK PAN WYGRA WYBORY!!! NIE MA SIĘ KOGO LĘKAĆ !!! WIĘC DO DZIEŁA,OBSERWUJEMY PANA POCZYNANIA!
 • agent
  czego obecny burmistrz się nie dotknie to pozostaje bubel za olbrzymie pieniądze nawet drogę w miejscowości Jeziorszczyzna usypał gruzem a teraz ja konikiem mija po prywatnym terenie
 • wieśniak ze Skowieszynka
  A co z remontem obwodnicy Kazimierza Dolnego jest dokumentacja na remont i budowę chodnika ale na tym stanęło już parę lat i nic się nie dzieje jak w latach 70-tych wybudowali to do tej pory nikt nie remontował lepią tylko dziury a za chwile to samo.Trwa budowa mostu w Kamieniu i codziennie z Puław i Ryk jadą setki "gruch" i "Patelni" z tonami betonu i kamieni ale nikogo to nie obchodzi,że pękają nasze budynki i nie można pieszo pójść do sklepu czy na przystanek nie mówiąc już o dzieciach, które idą do szkoły.Może łaskawie Pan Burmistrz by zobaczył jak fatalna jest sytuacja nie ma poboczy a droga jak fale Dunaju.Niedługo wybory może można by było jeszcze naprawić swój wizerunek! - wieśniak
 • mieszkaniec ul. Krakowskiej
  Proponuje przejechać się nowa droga. proszę mi uwierzyć ze bardzo nie różni się od starej. Mieszkam na ul.Krakowskiej to szkolenie mnie trafia jak jadę po tych nowych dziurach. Kto odbierał wykonanie tej nawierzchni, proszę mi uwierzyć ze ul.Sloneczna to autostrada w porównaniu do Krakowskiej.
 • pijany znad Grodarza
  Eureka. Urząd śledzi , Urząd czyta co mieszkańcy o Nim piszą.
  No wreszcie. Teraz wiem, że warto pisać.
  A kiedy kanalizacja ul Słonecznej?
  ps.t takie pytanie KONTROLNE
 • Urząd
  Przebudowa drogi powiatowej Kazimierz Dolny - Wilków

  Potrzeba remontu dróg powiatowych przebiegających przez naszą gminę, już od dawna jest przedmiotem zainteresowania mieszkańców, radnych, turystów. Powraca jako temat w zgłaszanych przez nich wnioskach. Dlatego też w roku bieżącym burmistrz Grzegorz Dunia podjął inicjatywę wspólnej z Powiatem Puławskim realizacji przebudowy drogi powiatowej Kazimierz - Wilków. Do tego pomysłu pozytywnie odniósł się Zarząd Powiatu. I tak dziś, przy współudziale środków rządowych remont głównej „powiatówki” ma duże szanse realizacji w następnym roku. Władze Powiatu Puławskiego i naszej gminy doszły do porozumienia, aby wspólnymi siłami zmodernizować drogę biegnącą od miasta w kierunku Wilkowa, aż do granic powiatu. Nasza Gmina za własne pieniądze opracowała dokumentację techniczną dotyczącą tej drogi i przekazała ją Powiatowi. Ten uzyskał wszelkie niezbędne uzgodnienia i pozwolenia i do końca września br. złożył kompletny wniosek o dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2012 -2015. W części kosztów przeprowadzenia remontu, które przypadają jako wkład własny Powiatu (50%) uczestniczyć będzie Gmina Kazimierz Dolny (ustalono, że wkład własny przypadnie pół na pół). Gmina w 2014 roku planuje przekazać dotację celową na to zadanie.

  http://www.kazimierz-dolny.pl/miasto/aktualnosci/1283,przebudowa-drogi-powiatowej-kazimierz-wilkow.html

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę