Na rozkołatane nerwy i stres

Rozległe równiny, strome zbocza wzniesień, porośnięte łęgiem nadwiślańskie łachy i wyspy, kamieniołomy będą główną atrakcją rajdu rowerowego na trasie Puławy – Kazimierz – Janowiec – Puławy.
Miłośnikom relaksu na dwóch kółkach polecamy udział w rajdzie Puławy – Kazimierz Dolny – Janowiec – Puławy, który odbędzie się 31 maja. Trasa prowadzi wzdłuż najbardziej malowniczego odcinka Małopolskiego przełomu Wisły zielonym szlakiem rowerowym. Nazwa szlaku mówi sama za siebie – napotkamy tu zielone rozległe równiny, strome zbocza otaczających je wzniesień, porośnięte łęgiem nadwiślańskie łachy i wyspy oraz otaczające je zbocza i kamieniołomy. Wszystko o tej porze wprost kipi zielenią. A ta – jak wiadomo – koi rozkołatane nerwy i łagodzi stres.

Rajd organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach rozpocznie się w centrum Puław, przed głównym wejściem do Hali Sportowej MOSiR ul. Partyzantów 11 o godz. 10.00. Stąd trasa poprowadzi w stronę nowo wybudowanej ścieżki rowerowej nad Wisłą. Tędy - wzdłuż wału przeciwpowodziowego - do Bochotnicy. A następnie drogą asfaltową do Kazimierza Dolnego.

Po krótkim odpoczynku na kazimierskim rynku uczestnicy rajdu wyruszą do przeprawy promowej, by za 3 zł promem Gelderland przeprawić się na drugą stronę Wisły do Janowca. Po zwiedzeniu ruin zamku w Janowcu pojadą przez Wojszyn, Nasiłów i Sadłowice do Puław.

Całość trasy liczy około 36 kilometrów i posiada niski stopień trudności. Wszyscy uczestnicy rajdu są ubezpieczeni od NW. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Polecamy.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę