Muzyczny weekend na Trzecim Księżycu

Trzeci Księżyc zaprasza na Mały Rynek na muzyczny weekend. W restauracji odbędą się dwa koncerty: Freenology w piątek i Trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz w sobotę.

7 czerwca (piątek)

Freenology to lubelskie trio stylistycznie poruszające się pomiędzy rockiem i jazzem. Ich muzyka niepozbawiona jest wielu różnorodnych wpływów - od rytmiki hip-hopu i muzyki tanecznej po melodie inspirowane muzyką ludową i poważną. Grupa powstała w 2014 roku, ma na koncie kilkadziesiąt koncertów w Polsce i za granicą (Ukraina). W 2018 roku zespół skoncentrował się na przygotowaniu swojej pierwszej płyty "Freenology" wydanej w grudniu. Od początku swojej działalności skład grupy jest stabilny: Jarek Jurkiewicz (git.), Paweł Stryczniewicz (perk.), Kuba Bajorek (bas).

8 czerwca (sobota)

Trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz- to muzyczny eksperyment, łączący poezję z gitarą elektryczną i trąbką, w otwartych kompozycjach i improwizacjach. Poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w najbardziej optymalnej dla nich formule.

Wojciech Brzoska (1978)- poeta, autor ośmiu książek poetyckich, ostatnia "Jutro nic dla nas nie ma" (2018). Publikował w większości najważniejszych polskich czasopism literackich i kulturalnych oraz w periodykach zagranicznych, m.in. „Sodobnost” (Słowenia), „Zeichen & Wunder” (Niemcy), “Cordite Poetry Review”(Australia) oraz w licznych antologiach w kraju i zagranicą. Jego wiersze tłumaczone były na: angielski, niemiecki, czeski, słowacki, słoweński, serbski i hiszpański. Współzałożyciel i wokalista zespołu Brzoska i Gawroński, z którym wydał płyty: Nunatak (2012) oraz Słońce, lupa i mrówki (2015).

Łukasz Marciniak (1984) zamieszkujący w Katowicach, gitarzysta, kompozytor, pasjonat muzyki, współtworzył duo improwizowane Makemake płyty: From the earth to the moon (Złe litery 2016), Something between (Zoharum 2017). Aktualnie działa również w zespole io - trio grającym współczesną muzykę kameralną (płyta Waves( Bółt records 2019) W działaniach solo pracuje nad własnym językiem artykulacji ( pizzicato, preparacje ), w swojej grze wykorzystuje także przestrzeń i oddech, łącząc go z noisem i elektroniką. W duetach występował m.in. z Leną Czerniawską, Kubą Sokołowskim.

Marcin Markiewicz (1977)-Trębacz, wokalista, autor tekstów, związany ze sceną reggae. Współzałożyciel i lider zespołu Konopians. Animator kultury, fotograf.

Występował w klubokawiarniach na terenie całej Polski oraz na znaczących festiwalach muzycznych i literackich min.
Festiwal Bruno Schulza we Wrocławiu, Festiwal Conrada - Kraków , Festiwal Silesius, JazzArt Festiwal - Katowice, Ars Cameralis,
i wielu innych.

8 czerwca/ 9 czerwca
Trzeci Księżyc Mały Rynek 1 Kazimierz Dolny
(zabytkowe jatki koszerne)
start: 20:00
dla artystów: 20 pln
rezerwacje: sms 502722432, lokalnie na miejscu Trzeci Księżyc
liczba miejsc ograniczona


Źródło: Trzeci Księżyc

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Trzeci Księżyc Lokalne Bistro


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę