Muzyczny weekend na Trzecim Księżycu

Trzeci Księżyc zaprasza na Mały Rynek na muzyczny weekend. W restauracji odbędą się dwa koncerty: Freenology w piątek i Trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz w sobotę.

7 czerwca (piątek)

Freenology to lubelskie trio stylistycznie poruszające się pomiędzy rockiem i jazzem. Ich muzyka niepozbawiona jest wielu różnorodnych wpływów - od rytmiki hip-hopu i muzyki tanecznej po melodie inspirowane muzyką ludową i poważną. Grupa powstała w 2014 roku, ma na koncie kilkadziesiąt koncertów w Polsce i za granicą (Ukraina). W 2018 roku zespół skoncentrował się na przygotowaniu swojej pierwszej płyty "Freenology" wydanej w grudniu. Od początku swojej działalności skład grupy jest stabilny: Jarek Jurkiewicz (git.), Paweł Stryczniewicz (perk.), Kuba Bajorek (bas).

8 czerwca (sobota)

Trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz- to muzyczny eksperyment, łączący poezję z gitarą elektryczną i trąbką, w otwartych kompozycjach i improwizacjach. Poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w najbardziej optymalnej dla nich formule.

Wojciech Brzoska (1978)- poeta, autor ośmiu książek poetyckich, ostatnia "Jutro nic dla nas nie ma" (2018). Publikował w większości najważniejszych polskich czasopism literackich i kulturalnych oraz w periodykach zagranicznych, m.in. „Sodobnost” (Słowenia), „Zeichen & Wunder” (Niemcy), “Cordite Poetry Review”(Australia) oraz w licznych antologiach w kraju i zagranicą. Jego wiersze tłumaczone były na: angielski, niemiecki, czeski, słowacki, słoweński, serbski i hiszpański. Współzałożyciel i wokalista zespołu Brzoska i Gawroński, z którym wydał płyty: Nunatak (2012) oraz Słońce, lupa i mrówki (2015).

Łukasz Marciniak (1984) zamieszkujący w Katowicach, gitarzysta, kompozytor, pasjonat muzyki, współtworzył duo improwizowane Makemake płyty: From the earth to the moon (Złe litery 2016), Something between (Zoharum 2017). Aktualnie działa również w zespole io - trio grającym współczesną muzykę kameralną (płyta Waves( Bółt records 2019) W działaniach solo pracuje nad własnym językiem artykulacji ( pizzicato, preparacje ), w swojej grze wykorzystuje także przestrzeń i oddech, łącząc go z noisem i elektroniką. W duetach występował m.in. z Leną Czerniawską, Kubą Sokołowskim.

Marcin Markiewicz (1977)-Trębacz, wokalista, autor tekstów, związany ze sceną reggae. Współzałożyciel i lider zespołu Konopians. Animator kultury, fotograf.

Występował w klubokawiarniach na terenie całej Polski oraz na znaczących festiwalach muzycznych i literackich min.
Festiwal Bruno Schulza we Wrocławiu, Festiwal Conrada - Kraków , Festiwal Silesius, JazzArt Festiwal - Katowice, Ars Cameralis,
i wielu innych.

8 czerwca/ 9 czerwca
Trzeci Księżyc Mały Rynek 1 Kazimierz Dolny
(zabytkowe jatki koszerne)
start: 20:00
dla artystów: 20 pln
rezerwacje: sms 502722432, lokalnie na miejscu Trzeci Księżyc
liczba miejsc ograniczona


Źródło: Trzeci Księżyc

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Trzeci Księżyc Lokalne Bistro


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę