Muzyczne budowle „Wszystkich Stron Świata”

Muzyczne kręgi od klasyki, poprzez jazz i muzykę etniczną, do świata hard rocka i muzyki alternatywnej spotkają się w Puławach.  5. edycja Festiwalu Wszystkie Strony Świata to czas na podsumowanie i mały jubileusz.

Konstruujemy muzyczne budowle, których okna patrzą we wszystkie strony świata. Razem z Państwem tworzymy własne, puławskie muzyczne historie, paralele i odniesienia, zderzamy, łączymy, cieszymy się nowościami i starociami” – podkreśla Adam Klocek, dyrektor artystyczny Festiwalu.

W tym roku usłyszymy m.in. prawykonanie kolejnego utworu, który powstał dzięki puławskiemu festiwalowi –  „Koncertu na wiolonczelę, elektronikę i orkiestrę smyczkową” Janusza Grzywacza, w którym Adam Klocek zagra partię solowej wiolonczeli. Balanescu Quartet, Anna Serafińska, Jarosław Bester z zespołem czy młoda polska elita orkiestrowa skupiona w orkiestrze Młoda Polska Filharmonia z solistką Sonig Tchakerian stanowią gwarancję wysokiego poziomu artystycznego oraz wykonań, które na długo pozostaną w pamięci.

Magia miasta działa po pięciu latach tak samo, przypominając najlepsze tradycje Rzeczpospolitej, szczególnie te artystyczne i muzyczne. W końcu Puławy to miejsce, w którym Wisła wyznacza magiczną granicę dawnego limesu karolińskiego i fascynującego świata Rusi i kultury wschodniej. To mosty, te mentalne i całkiem realne, pomiędzy narodami i ich kulturą muzyczną, bardzo indywidualną a jednocześnie naszą, wspólną.

 

W programie:

7 listopada piątek godz. 19.00 - Koncert otwarcia „Koncert na wiolonczelę, orkiestrę smyczkową i elektronikę” Janusza Grzywacza - prawykonanie - Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika, sala widowiskowa, ul. Wojska Polskiego 4

Orkiestra Filharmonii Kaliskiej
Janusz Grzywacz – instrumenty elektroniczne
Adam Klocek – wiolonczela, dyrygent

Aleksander Borodin – Nokturn A-dur z Kwartetu smyczkowego nr 2 D-dur (1881), w aranżacji na orkiestrę smyczkową
Béla Bartók – Divertimento na orkiestrę smyczkową, BB118 (1939)
Janusz Grzywacz – Koncert na wiolonczelę, orkiestrę smyczkową i elektronikę (2014) | Prawykonanie

8 listopada sobota godz. 19.00 - Anna Serafińska Groove Machine - Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika, sala widowiskowa, ul. Wojska Polskiego 4

Anna Serafińska Groove Machine
Anna Serafińska – śpiew
Rafał Stępień – instr. klawiszowe
Paweł Pańta – bas
Cezary Konrad – perkusja
Andrzej Gondek – gitara
Anna Szafraniec, Aleksandra Nowak – chórki

Repertuar własny: utwory z albumu „Anna Serafińska Groove Machine” (2014)

9 listopada niedziela godz. 19.00 - Balanescu Quartet - Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika, sala widowiskowa, ul. Wojska Polskiego 4

Kwartet Saksofonowy Akademii Muzycznej w Łodzi
Patryk Ćwikliński – saksofon sopranowy
Jacek Delong – saksofon altowy
Mateusz Dobosz – saksofon tenorowy
Wiktoria Koziara – saksofon barytonowy

Claude Pascal – Quatuor de Saxophones (1961)

Balanescu Quartet
Alexander Balanescu – skrzypce
James Shenton – skrzypce
Katie Wilkinson – altówka
Nick Holland – wiolonczela

Repertuar własny: utwory z albumów „Luminitza” (1994), „Maria T” (2005)

10 listopada poniedziałek godz. 19.00 - Magdalena Bojanowicz – recital wiolonczelowy - Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika, sala widowiskowa, ul. Wojska Polskiego 4

Magdalena Bojanowicz – wiolonczela
Mischa Kozłowski – fortepian

Ludwig van Beethoven – Sonata wiolonczelowa nr 3 A-dur, Op. 69 (1807-1808)
Ludwig van Beethoven – 7 wariacji Es-dur na temat arii z opery „Czarodziejski flet” – „Bei Mannern welche Liebe fuhlen”, WoO46 (1801)
Alfred Schnittke – Sonata wiolonczelowa nr. 1 (1978)
Bohuslav Martinů – Wariacje na temat Rossiniego, H. 290 (1942)

10 listopada poniedziałek godz. 21.00 - Scena Off | Slalom – Tyciński / Weber / Zemler - Klub muzyczny Smok, Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika, ul. Wojska Polskiego 4

Slalom (Warszawa)
Bartłomiej Tyciński – gitara, gitara dobro, syntezator analogowy
Bartosz Weber – sampler, syntezator ms-20, efekty specjalne
Hubert Zemler – perkusja

Repertuar własny: utwory z albumu „Slalom” (2013)
11 listopada wtorek godz. 19:00 | Koncert na początek czasu
Kościół św. Brata Alberta, ul. Słowackiego 32

String.Lab.Ensemble
Aleksander Dębicz – fortepian
Krzysztof Lasoń – skrzypce, koncertmistrz
Katarzyna Sylla – skrzypce

Arnold Schönberg – Sekstet smyczkowy „Verklärte Nacht”, Op. 4 (1899), w aranżacji na orkiestrę smyczkową (1917)
Arvo Pärt – Tabula Rasa (1977), koncert na dwoje skrzypiec, fortepian preparowany i orkiestrę smyczkową
Arvo Pärt – Spiegel im Spiegel (1978), na skrzypce i fortepian

12 listopada środa godz. 19.00 - Bester Quartet – „The Golden Land” - Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika, sala widowiskowa, ul. Wojska Polskiego 4

Bester Quartet
Jarosław Bester – akordeon
Bartłomiej Staniak – skrzypce
Oleg Dyyak – akordeon, klarnet, perkusja, duduk
Maciej Adamczak – kontrabas

Repertuar własny: utwory z albumu „The Golden Land” (2013)


13 listopada czwartek godz. 19.00 - „Wariacje Kolbergowskie” | Laboratorium Pieśni, Trzy Dni Później - Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika, sala widowiskowa, ul. Wojska Polskiego 4

Laboratorium Pieśni
Alina Jurczyszyn – śpiew
Kamila Bigus – śpiew
Lila Schally-Kacprzak – śpiew
Iwona Majszyk – śpiew
Klaudia Lewandowska – śpiew

Repertuar własny: melodie tradycyjne

Trzy Dni Później
Marta Groffik-Perchel – głos
Marta Piwowar – głos
Joanna Piwowar-Antosiewicz – głos, piano, elektronika
Paweł Odorowicz – altówka, elektronika

Repertuar własny: utwory z albumu „Pokój jej cieniom” (2014)

14 listopada piątek godz. 20.00 - Scena Off | Madvision, The Toobes - Klub muzyczny Smok, Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika, ul. Wojska Polskiego 4

Madvision (Lublin)
Maciej Kłębek Kłębukowski – wokal, gitara rytmiczna
Marcin Kapsel Kasperek – bas, wokal
Cyprian Gumiś Naumiuk – gitara solo
Artur Arti Kołoszewski – perkusja

Repertuar własny

The Toobes (Mińsk, Białoruś)
Stas Lamakin – wokal, perkusja
Kostya Pyzhov – gitara
Stas Murashka – bas

Repertuar własny

15 listopada sobota godz. 19.00 - Koncert Zamknięcia – Młoda Polska Filharmonia
- Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika, sala widowiskowa, ul. Wojska Polskiego 4

Młoda Polska Filharmonia
Sonig Tchakerian – skrzypce
Adam Klocek – dyrygent

Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert skrzypcowy nr 4 D-dur, KV 218 (1775)
Antonín Dvořák – Serenada d-moll na instrumenty dęte, wiolonczelę i kontrabas, B. 77, Op. 44 (1878)
Przerwa
Edward Elgar – Introdukcja i allegro na kwartet smyczkowy i orkiestrę smyczkową, Op. 47 (1905)
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Symfonia nr 4 A-dur („Włoska”), Op. 90 (1833)

Do zobaczenia w Puławach od 7 do 15 listopada 2014 podczas 5. edycji Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata.

 

Skomentuj



Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2020. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2020! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę