Most połączy "Dwa Brzegi"

Skomentuj (26)
Festiwal filmowy w Kazimierzu od poprzedniego roku odbywa się w nowej formule. Zgodnie z nazwą „Dwa Brzegi” ma miejsce po obu stronach Wisły – w Kazimierzu i Janowcu. Prom nie zawsze może łączyć oba wiślane brzegi – by Wisła przy niskim stanie wód nie zrobiła filmowcom przykrej niespodzianki, organizatorzy rozważają budowę mostu pontonowego.
Organizatorzy Festiwalu Filmu i Sztuki “Dwa Brzegi” 13 marca spotkali się Kazimierzu nad Wisłą z przedstawicielami władz województwa lubelskiego. Tematem spotkania było omówienie warunków współpracy oraz przedstawienie koncepcji programowej tegorocznej edycji festiwalu. Marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk przyjął propozycję objęcia festiwalu “Dwa Brzegi” swoim patronatem. Istotnym tematem rozmów było zmobilizowanie przedsiębiorców z województwa lubelskiego do aktywnej pomocy przy organizacji festiwalu (w 2007 roku nie było chętnych) i omówienie problemów komunikacyjnych pomiędzy Kazimierzem i Janowcem spowodowanych kaprysami pogody. Wśród pomysłów na rozwiązanie tej kwestii pojawiła się m.in. inicjatywa budowy na czas festiwalu mostu pontonowego pomiędzy przyczółkami promowymi Kazimierza i Janowca.

Rozmowy zakończyły się ustaleniem harmonogramu spotkań roboczych. Pierwsze z nich odbyło się już w poniedziałek 17 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie. Dotyczyło między innymi wypracowania koncepcji wspólnej promocji regionu oraz współpracy organizatorów festiwalu ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w województwie.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę