Morsy przepłyną Wisłę 30 stycznia

Zima w pełni, więc może nie powinno dziwić, że w najbliższą sobotę w Kazimierzu pojawią się… morsy! Wydarzenie zostało przeniesione na marzec.
Słowo "morsowanie" pojawia się ostatnio we wszystkich możliwych przypadkach i formach. W czasie pandemii w Polsce obserwujemy prawdziwą „epidemię” morsowania, z tym że akurat ta „epidemia” poprawia odporność organizmu i nastrój, daje możliwość wyjścia z domu i uprawiania aktywności fizycznej.
- Chcemy promować morsowanie jako sposób aktywnego spędzania czasu – mówi Ewa Dołęgowska wiceprezes Fundacji Morsy Wołomin Kobyłka. – Myślę, że nie wszyscy jeszcze wiedzą, jak zacząć przygodę z morsowaniem, jak znaleźć grupę morsów. Warto wiedzieć, że nie powinno się samemu wchodzić do wody, ale próbować z doświadczoną grupą, która pomoże zadbać o nasze bezpieczeństwo.
O tym jak zacząć przygodę z morsowaniem, będzie się można dowiedzieć od doświadczonych morsów już w najbliższą sobotę Kazimierzu w najbliższą sobotę 23 stycznia podczas wydarzenia „Morsy przepływają Wisłę”. Do Kazimierza zawita 60 morsów z całej Polski, którzy przepłyną Wisłę wpław. Asekurować ich będzie kazimierska Drużyna WOPR nr 2. Początek "morsowania Wisły" z przeciwległego brzegu godzina 11:00. Wydarzenie „Morsy przepływają Wisłę” organizowane jest w ramach projektu „Morsowa Korona Wisły” przez Fundacja Morsy Wołomin Kobyłka w porozumieniu z Fundacją Twoja Droga Rozwoju. Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Kazimierza Dolnego.
Z ostatniej chwili: Komunikat organizatora
Wydarzenie przeniesione na marzec.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę