Morsy przepłyną Wisłę 30 stycznia

Zima w pełni, więc może nie powinno dziwić, że w najbliższą sobotę w Kazimierzu pojawią się… morsy! Wydarzenie zostało przeniesione na marzec.
Słowo "morsowanie" pojawia się ostatnio we wszystkich możliwych przypadkach i formach. W czasie pandemii w Polsce obserwujemy prawdziwą „epidemię” morsowania, z tym że akurat ta „epidemia” poprawia odporność organizmu i nastrój, daje możliwość wyjścia z domu i uprawiania aktywności fizycznej.
- Chcemy promować morsowanie jako sposób aktywnego spędzania czasu – mówi Ewa Dołęgowska wiceprezes Fundacji Morsy Wołomin Kobyłka. – Myślę, że nie wszyscy jeszcze wiedzą, jak zacząć przygodę z morsowaniem, jak znaleźć grupę morsów. Warto wiedzieć, że nie powinno się samemu wchodzić do wody, ale próbować z doświadczoną grupą, która pomoże zadbać o nasze bezpieczeństwo.
O tym jak zacząć przygodę z morsowaniem, będzie się można dowiedzieć od doświadczonych morsów już w najbliższą sobotę Kazimierzu w najbliższą sobotę 23 stycznia podczas wydarzenia „Morsy przepływają Wisłę”. Do Kazimierza zawita 60 morsów z całej Polski, którzy przepłyną Wisłę wpław. Asekurować ich będzie kazimierska Drużyna WOPR nr 2. Początek "morsowania Wisły" z przeciwległego brzegu godzina 11:00. Wydarzenie „Morsy przepływają Wisłę” organizowane jest w ramach projektu „Morsowa Korona Wisły” przez Fundacja Morsy Wołomin Kobyłka w porozumieniu z Fundacją Twoja Droga Rozwoju. Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Kazimierza Dolnego.
Z ostatniej chwili: Komunikat organizatora
Wydarzenie przeniesione na marzec.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę