Morsy przepłyną Wisłę 30 stycznia

Zima w pełni, więc może nie powinno dziwić, że w najbliższą sobotę w Kazimierzu pojawią się… morsy! Wydarzenie zostało przeniesione na marzec.
Słowo "morsowanie" pojawia się ostatnio we wszystkich możliwych przypadkach i formach. W czasie pandemii w Polsce obserwujemy prawdziwą „epidemię” morsowania, z tym że akurat ta „epidemia” poprawia odporność organizmu i nastrój, daje możliwość wyjścia z domu i uprawiania aktywności fizycznej.
- Chcemy promować morsowanie jako sposób aktywnego spędzania czasu – mówi Ewa Dołęgowska wiceprezes Fundacji Morsy Wołomin Kobyłka. – Myślę, że nie wszyscy jeszcze wiedzą, jak zacząć przygodę z morsowaniem, jak znaleźć grupę morsów. Warto wiedzieć, że nie powinno się samemu wchodzić do wody, ale próbować z doświadczoną grupą, która pomoże zadbać o nasze bezpieczeństwo.
O tym jak zacząć przygodę z morsowaniem, będzie się można dowiedzieć od doświadczonych morsów już w najbliższą sobotę Kazimierzu w najbliższą sobotę 23 stycznia podczas wydarzenia „Morsy przepływają Wisłę”. Do Kazimierza zawita 60 morsów z całej Polski, którzy przepłyną Wisłę wpław. Asekurować ich będzie kazimierska Drużyna WOPR nr 2. Początek "morsowania Wisły" z przeciwległego brzegu godzina 11:00. Wydarzenie „Morsy przepływają Wisłę” organizowane jest w ramach projektu „Morsowa Korona Wisły” przez Fundacja Morsy Wołomin Kobyłka w porozumieniu z Fundacją Twoja Droga Rozwoju. Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Kazimierza Dolnego.
Z ostatniej chwili: Komunikat organizatora
Wydarzenie przeniesione na marzec.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę