Młodzieżowe Lato Fotograficzne

Zanim jeszcze kalendarz wskaże lato, w rozpocznie się ono w Kazimierzu. To właśnie dziś startuje Młodzieżowe Lato Fotograficzne! Spotkanie organizacyjne o 16:00!
Młodzieżowe Lato Fotograficzne to nowa inicjatywa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki we współpracy z kazimierskim fotografem Maksem Skrzeczkowskim. To cykl cotygodniowych warsztatów fotograficznych dla dzieci i młodzieży nie tylko z terenu gminy Kazimierz, ale także dla młodych kazimierskich turystów.
- Zajęcia mają na celu wywołać kreatywność, rozbudzać i rozwijać zainteresowania z zakresu fotografii i poszerzać doświadczenia poprzez aktywność twórczą z wykorzystaniem całego potencjału, jaki daje nam malowniczy Kazimierz – mówi Aleksandra Ścibior instruktor animator kultury, która poprowadzi zajęcia.
Spotkania wpisują się w kazimierskie tradycje fotograficzne. Kto nie zna Miasteczka z perspektywy zdjęć Dorysa, Hartwiga, Rydet czy fotografików współczesnych takiej miary jak Bujak czy Sikora? Zajęcia mają łączyć pasję fotografowania z podglądaniem warsztatu najlepszych. Taką okazją będzie na pewno uczestnictwo młodych w spotkaniach organizowanej przez Maksa Skrzeczkowskiego Kazimierskiej Wiosny Fotograficznej, której kolejny plener "W pogoni za światłem" już w najbliższą sobotę 20 czerwca. W programie między innymi „Pobudka, panie Kazimierzu” na Górze Trzech Krzyży o godzinie 4:14, spacery fotograficzne po Kazimierzu z przewodnikiem tatrzańskim, fotografowanie żywiołu wody i ognia oraz sobótkowych wianków (rejs statkiem i ognisko). Młodzież będzie miała okazję wziąć także udział w wystawie fotografii Marka Arcimowicza „Ludzie duchy”, której wernisaż zaplanowano na zamku o godzinie 13:00.
Spotkanie organizacyjne Młodzieżowego Lata Fotograficznego już dziś 17 czerwca o godzinie 16:00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki ul. Lubelska 12. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę