Młodzieżowe Lato Fotograficzne

Zanim jeszcze kalendarz wskaże lato, w rozpocznie się ono w Kazimierzu. To właśnie dziś startuje Młodzieżowe Lato Fotograficzne! Spotkanie organizacyjne o 16:00!
Młodzieżowe Lato Fotograficzne to nowa inicjatywa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki we współpracy z kazimierskim fotografem Maksem Skrzeczkowskim. To cykl cotygodniowych warsztatów fotograficznych dla dzieci i młodzieży nie tylko z terenu gminy Kazimierz, ale także dla młodych kazimierskich turystów.
- Zajęcia mają na celu wywołać kreatywność, rozbudzać i rozwijać zainteresowania z zakresu fotografii i poszerzać doświadczenia poprzez aktywność twórczą z wykorzystaniem całego potencjału, jaki daje nam malowniczy Kazimierz – mówi Aleksandra Ścibior instruktor animator kultury, która poprowadzi zajęcia.
Spotkania wpisują się w kazimierskie tradycje fotograficzne. Kto nie zna Miasteczka z perspektywy zdjęć Dorysa, Hartwiga, Rydet czy fotografików współczesnych takiej miary jak Bujak czy Sikora? Zajęcia mają łączyć pasję fotografowania z podglądaniem warsztatu najlepszych. Taką okazją będzie na pewno uczestnictwo młodych w spotkaniach organizowanej przez Maksa Skrzeczkowskiego Kazimierskiej Wiosny Fotograficznej, której kolejny plener "W pogoni za światłem" już w najbliższą sobotę 20 czerwca. W programie między innymi „Pobudka, panie Kazimierzu” na Górze Trzech Krzyży o godzinie 4:14, spacery fotograficzne po Kazimierzu z przewodnikiem tatrzańskim, fotografowanie żywiołu wody i ognia oraz sobótkowych wianków (rejs statkiem i ognisko). Młodzież będzie miała okazję wziąć także udział w wystawie fotografii Marka Arcimowicza „Ludzie duchy”, której wernisaż zaplanowano na zamku o godzinie 13:00.
Spotkanie organizacyjne Młodzieżowego Lata Fotograficznego już dziś 17 czerwca o godzinie 16:00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki ul. Lubelska 12. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę