Mistrzowie Agro. Nasi na podium

Zakończył się etap powiatowy ogólnopolskiego plebiscytu Mistrzowie Agro 2019. W sześciu kategoriach czterokrotnie na miejscach na podium uplasowali się mieszkańcy gminy Kazimierz.

Trwa plebiscyt Mistrzowie Agro 2019, w którym przyznane zostaną tytuły Rolnika Roku, Gospodyni Roku, Koła Gospodyń Wiejskich Roku oraz Gospodarstwa Agroturystycznego Roku, Sołtysa Roku i Sołectwo Roku.

 

Właśnie zakończył się etap powiatowy plebiscytu. Wśród zwycięzców – Parchatka – miejscowość z gminy Kazimierz Dolny, która na podium uplasowała się dwukrotnie, za każdym razem zdobywając trzecie miejsce w konkursie Sołectwo Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku, gdzie trzecim miejscem uhonorowano parchackie Polanki.

 

W kategorii Gospodarstwo Agroturystyczne Roku II miejsce w powiecie puławskim zdobyła Agroturystyka pod Jabłonią z Celejowa, której właścicielka Katarzyna Siwiec nominowana przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zdobyła również II miejsce w kategorii Gospodyni Roku.

Nasi laureaci przechodzą tym samym do etapu wojewódzkiego. Czy uda im się przejść do finału ogólnopolskiego?

Uroczyste wręczenie ogólnopolskich laurów odbędzie się podczas Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie - jednej z największych wystaw rolniczych w Polsce.

Plebiscyt Mistrzowie Agro 2019 jest organizowany przez ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników "Strefa Agro". W województwie lubelskim patronat honorowy nad akcją sprawuje wojewoda lubelski - Przemysław Czarnek.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę