Mirna Ray w Korzeniowej

Sobota w Korzeniowej upłynie pod znakiem zimnej fali. Będzie awangardowo i zaskakująco. Mirna Ray w Korzeniowej. Mocna, męska muzyka.

Mirna Ray to ekstrawagancki duet założony przez braci Marcina i Bartka Dzierbunów mieszkających w Londynie, a pochodzących z Paczkowa. Ich muzyka to twarda, męska poezja na gitarę i perkusję, pełna transu i melancholii.

Ich brzmienie jest szorstkie i drapieżne, przywołujące pionierów polskiego noise’u takich, jak np. Ewa Braun oraz muzykę lat 60/70. Bracia chętnie występują u boku innych artystów, ich brzmienie doskonale koresponduje m.in. z bitami Prawatta. Zaowocowało to wspólną trasą koncertową w 2008 roku i zaproszeniem na OFF Festiwal w 2010. Zespół ma na koncie cztery trasy po Polsce (2008, 2009, 2010, 2011) oraz koncerty w UK, Niemczech, Szwajcarii czy na Węgrzech.

Choć muzyka Mirny jest hałaśliwa i arogancka, pod powierzchnią brudu czuć ludzką wrażliwość, sentymenty i emocje. Schowani za zimnofalową fasadą wkładają w granie serce i duszę, co szczególnie objawia się na koncertach. Na koncertach Mirna Ray nie bierze się jeńców. Złączeni telepatyczną więzią bracia wpadają w trans i za każdym razem grają tak, jakby to miał być ostatni ich koncert razem.

Data: 5 grudnia 2015
Godzina: 19:19
Miejsce: Przystanek Korzeniowa ul. Doły 43 Kazimierz Dolny
Rezerwacja: 502 722 432, przystanekkorzeniowa@gmail.com
Wstęp: 20 pln

 

Tekst, foto: Korzeniowa

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę