Mirna Ray w Korzeniowej

Sobota w Korzeniowej upłynie pod znakiem zimnej fali. Będzie awangardowo i zaskakująco. Mirna Ray w Korzeniowej. Mocna, męska muzyka.

Mirna Ray to ekstrawagancki duet założony przez braci Marcina i Bartka Dzierbunów mieszkających w Londynie, a pochodzących z Paczkowa. Ich muzyka to twarda, męska poezja na gitarę i perkusję, pełna transu i melancholii.

Ich brzmienie jest szorstkie i drapieżne, przywołujące pionierów polskiego noise’u takich, jak np. Ewa Braun oraz muzykę lat 60/70. Bracia chętnie występują u boku innych artystów, ich brzmienie doskonale koresponduje m.in. z bitami Prawatta. Zaowocowało to wspólną trasą koncertową w 2008 roku i zaproszeniem na OFF Festiwal w 2010. Zespół ma na koncie cztery trasy po Polsce (2008, 2009, 2010, 2011) oraz koncerty w UK, Niemczech, Szwajcarii czy na Węgrzech.

Choć muzyka Mirny jest hałaśliwa i arogancka, pod powierzchnią brudu czuć ludzką wrażliwość, sentymenty i emocje. Schowani za zimnofalową fasadą wkładają w granie serce i duszę, co szczególnie objawia się na koncertach. Na koncertach Mirna Ray nie bierze się jeńców. Złączeni telepatyczną więzią bracia wpadają w trans i za każdym razem grają tak, jakby to miał być ostatni ich koncert razem.

Data: 5 grudnia 2015
Godzina: 19:19
Miejsce: Przystanek Korzeniowa ul. Doły 43 Kazimierz Dolny
Rezerwacja: 502 722 432, przystanekkorzeniowa@gmail.com
Wstęp: 20 pln

 

Tekst, foto: Korzeniowa

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę