Michał Hochman w kazimierskiej synagodze

Skomentuj (5)

Piszą o nim, że maluje głosem. Że jego utwory pełne są nostalgii i wzruszeń. Choć od lat mieszka i tworzy w Nowym Jorku, Polska nigdy nie przestała być dla niego ważna. Dlatego też wraca. Michał Hochman wystąapi w kazimierskiej synagodze.

Michał Hochman od 1968 roku mieszka i tworzy w Nowym Jorku. Ukończył studia w Pensylwanii na kierunku planowania i ochrony środowiska. Po zakończeniu kariery zawodowej wraca do swojej muzycznej pasji...

W 1998 roku nagrał pierwszą płytę „The Best of Michal Hochman" oraz został bohaterem filmu dokumentalnego Michała Fajbusiewicza „Wspomnienia o Koniku na Biegunach". Koncertował dla Jana Karskiego w Waszyngtonie, był gościem w Wideotece Dorosłego Człowieka TVP2. Występował z recitalami w Kurierze Plus w Nowym Jorku, Klubie Europa na Brooklynie czy Cricet Klubie w New Jersey. W 2004 roku została wydana jego druga płyta „To była miłość". Występował z koncertami na stadionie w Staten Island NY (wspólnie z Budką Suflera) oraz na plenerowym koncercie w Lublinie z okazji przyjęcia Polski do Unii Europejskiej. W latach 2010-2011 wraz z zespołem Budka Suflera koncertował w Nowym Jorku, Chicago, Toronto oraz w Sali Kongresowej w Warszawie.

- Po latach nowego życia w przybranej ojczyźnie potrzeba powrotu do źródeł – piszą organizatorzy. - Identyfikacja z kulturą tradycji żydowskiej stają się powodem wydania trzeciej płyty – w językach polskim i jidisz: „Tych miasteczek nie ma już".

To właśnie z tym repertuarem, Michał Hochman prezentował swoje piosenki na Festiwalu Bruno Schulza w Drohobyczu, Synagodze pod Bocianem we Wrocławiu, na Festiwalu Singera w Warszawie, w Krakowie na Kazimierzu i w Piwnicy pod Baranami, w łódzkimi Klubie 77. Jakiś czas później wystąpił także w byłej synagodze w Kazimierzu Dolnym. 

- W marcu 2018 roku powstał film o Agnieszki Arnold, "U siebie" o doświadczeniach artysty spowodowanych wyjazdem z Polski w 1968 roku – czytamy w informacji prasowej. - Ostatnio film był pokazany w Muzeum Polin oraz na Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu.

W sobotę, 15 września Michał Hochman, po raz kolejny pojawi się w  Miasteczku. W budynku Dawnej Synagogi wystąpi z koncertem „Powroty”. Start o godzinie 18.00.

Warto dodać, że istnieje możliwość dokonywania rezerwacji miejsc, których ilość jest ograniczona. Można jej dokonać telefonicznie: 692 578 677

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (5)

Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę