Michał Hochman w kazimierskiej synagodze

Skomentuj (6)

Piszą o nim, że maluje głosem. Że jego utwory pełne są nostalgii i wzruszeń. Choć od lat mieszka i tworzy w Nowym Jorku, Polska nigdy nie przestała być dla niego ważna. Dlatego też wraca. Michał Hochman wystąapi w kazimierskiej synagodze.

Michał Hochman od 1968 roku mieszka i tworzy w Nowym Jorku. Ukończył studia w Pensylwanii na kierunku planowania i ochrony środowiska. Po zakończeniu kariery zawodowej wraca do swojej muzycznej pasji...

W 1998 roku nagrał pierwszą płytę „The Best of Michal Hochman" oraz został bohaterem filmu dokumentalnego Michała Fajbusiewicza „Wspomnienia o Koniku na Biegunach". Koncertował dla Jana Karskiego w Waszyngtonie, był gościem w Wideotece Dorosłego Człowieka TVP2. Występował z recitalami w Kurierze Plus w Nowym Jorku, Klubie Europa na Brooklynie czy Cricet Klubie w New Jersey. W 2004 roku została wydana jego druga płyta „To była miłość". Występował z koncertami na stadionie w Staten Island NY (wspólnie z Budką Suflera) oraz na plenerowym koncercie w Lublinie z okazji przyjęcia Polski do Unii Europejskiej. W latach 2010-2011 wraz z zespołem Budka Suflera koncertował w Nowym Jorku, Chicago, Toronto oraz w Sali Kongresowej w Warszawie.

- Po latach nowego życia w przybranej ojczyźnie potrzeba powrotu do źródeł – piszą organizatorzy. - Identyfikacja z kulturą tradycji żydowskiej stają się powodem wydania trzeciej płyty – w językach polskim i jidisz: „Tych miasteczek nie ma już".

To właśnie z tym repertuarem, Michał Hochman prezentował swoje piosenki na Festiwalu Bruno Schulza w Drohobyczu, Synagodze pod Bocianem we Wrocławiu, na Festiwalu Singera w Warszawie, w Krakowie na Kazimierzu i w Piwnicy pod Baranami, w łódzkimi Klubie 77. Jakiś czas później wystąpił także w byłej synagodze w Kazimierzu Dolnym. 

- W marcu 2018 roku powstał film o Agnieszki Arnold, "U siebie" o doświadczeniach artysty spowodowanych wyjazdem z Polski w 1968 roku – czytamy w informacji prasowej. - Ostatnio film był pokazany w Muzeum Polin oraz na Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu.

W sobotę, 15 września Michał Hochman, po raz kolejny pojawi się w  Miasteczku. W budynku Dawnej Synagogi wystąpi z koncertem „Powroty”. Start o godzinie 18.00.

Warto dodać, że istnieje możliwość dokonywania rezerwacji miejsc, których ilość jest ograniczona. Można jej dokonać telefonicznie: 692 578 677

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Ja jako TEN
  W budynku BYŁEJ synagogi. Na chwilę obecną to nie jest miejsce kultu religijnego.
  • Harry
   zgadza sie to jest B Y L A synagoga....i JUZ NIE JEST miejsce dla modlow ze starego testamentu......cieszy sece,ze sa na tym forum jeszcze MYSLACY ludzie......stare echo Kazimierza Zdolnego--BRAWO !!
  • narodowiec
   Kosmopolityczne "patrioty 1968" poczuli nostalgię w ustawie nr 447. Do czasu jej pojawienia się nie tęsknili, częściej za to pluli i zohydzali Polskę. My tego nie zapomnimy.
  • Jerzy112
   Jasne, jasne - cieszy sece, ze sa na tym forum jeszcze MYSLACY ludzie. To np. Ja jako TEN czy Harry, którzy dobrze wiedzą, że w takim ZSRR w byłych kościołach i byłych cerkwiach świetnie funkcjonowały np magazyny mebli. Trzeba, żeby jeszcze wszystkim uświadomili, że należy prawidłowo mówić nie "Zamek królewski Wawel", ale "Były zamek królewski Wawel" itd., "Były zamek królewski w Warszawie", "Były zamek warowny w Malborku", "Była kaplica na byłym zamku w Janowcu"
  • Harry
   drogi Jerzy 112...to wyglada jak prowokacja...ale bez nastepnika...uwazam,ze to POLACY sa u siebie i MAJA P R A W O stosowac nazewnictwo--takie--jakie uwazaja--bo sa U SIEBIE !!
   Boznica nie byla z WOLI narodu--tak samo jak nie jest wola narodu budowanie meczetow w polsce !!......jezeli ktos mi sie wprowadza do MOJEGO DOMU--to ja sobie NIE ZYCZE---zeby mi przestawial meble !! Jezeli ja mam dobra wole,zeby go przyjac(kto by nie byl)--to on/a MA SIE DO MNIE DOSTOSOWAC a nie na odwrot !! Np.-- przyjezdzaja ukraincy....i wystarczy,ze jest cokolwiek nie hallo.....a na studiach...bo sa i tacy--wystarczy,ze zajada zza Buda.... i adijos...
 • pijany znad Grodarza
  Byłem, słuchałem. Było świetnie.

Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę