Mężczyzna utopił się w Wiśle

Skomentuj (26)

Niedaleko przeprawy promowej na Wiśle w niedzielne popołudnie zaginął mężczyzna. Świadkowie mówią, ze próbował przejść rzekę wpław.

W niedzielne popołudnie 5 sierpnia w Kazimierzu Dolnym zaginął 53 – letni mężczyzna mieszkaniec województwa lubelskiego.

 

Świadkowie mówią, że razem z innym mężczyzną, korzystając z niskiego stanu wody,  chciał od strony janowieckiej dostać się Wisłą na dziką plażę po kazimierskiej stronie. Nagle znalazł się pod wodą i  zniknął swemu towarzyszowi z oczu.

 

Do akcji poszukiwawczej przystąpili ratownicy WOPR i strażacy.

- Zdarzenie miało miejsce w niedzielę około 13.00  – mówi podkomisarz Marcin Koper rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Po zgłoszeniu zaginięcia Wisłę na łodziach przeszukiwali strażacy oraz ratownicy WOPR. Dziś około 7.00 rano odnaleziono ciało zaginionego mężczyzny.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (26)

 • malkontent
  Mieszkaniec jestem jak najbardziej za....twoim pomysłem.Dziś w RL słyszałem Dunię.Mówił burmistrz,że kibel jest drogi dlatego,że w Kazimierzu buduje się drogo. nas nie stać na prowizorki.Omdlałem
 • lubie pływać
  Basen w Arkadii jest małym basenem przyhotelowym. Ideą takich basenów jest WYŁĄCZNOŚĆ dla gości przebywających w danym obiekcie: klient płaci za pobyt i ma w cenie basen. Tak jest na całym świecie, i tak byłoby w Arkadii, dlaczego nie jest- nie będę wsadzał kija w mrowisko :)
  W Kazimierzu brakuje OGÓLNODOSTĘPNYCH obiektów ! Takich jak na Bukowinie, Białce Tatrzańskiej,Szaflarach , Nałęczowie i dziesiątkach małych słowackich miasteczek.
 • tak sobie myślę
  A skąd takie przypuszczenie, że nie lubię basenu?
  Chodzę do Arkadii.
 • tix
  Pewnie szukał legendarnej plaży nudystów
 • rybak
  do @tak sobie myśle: nie lubisz basenów, to sie nie kąp.
  Ja nie lubie tańczyć, ale nie widze powodu ,aby zamknąć dyskoteki lub zabronić wesel.
  Żyj i daj żyć innym!
 • tak sobie myślę
  A Wisła zabierała, zabiera i będzie zabierać, tych co włażą choć nie muszą.
  Ofiara była z Lublina, tam ponoć są nawet baseny i Zalew Zemborzycki.
  Wszystkim mędrkom, co to już wiedzą lepiej polecam jeszcze raz przeczytać tekst.
  Mężczyzna utopił się OD STRONY JANOWCA, co ma z tym wspólnego KAZIMERZ ?!
  W Walencji nie ma ratownika, który udzieliłby pomocy,dokładnie jak nad Wisłą.
  Tyle, że można łatwiej znaleźć...
 • Mieszkaniec
  Proszę zorganizować publiczną debatę Kowalski - Dunia w sprawach basenu Wisły itp. Ci dwaj intelektualiści chętnie wytłumaczą mieszkańcom miasta o co chodzi w większości spraw ,dotyczących wspólnego dobra i zgodności współdziałania samorządu lokalnego.
 • taki sobie
  Z utonięcie odpowiedzialni są wyłącznie ludzie którzy bezmyślnie wchodzą do Wisły.Rzeka nasza zawsze była zdradliwa.Inna ważną kwestią jest fakt, który obciążą bezpośrednio burmistrza Grzegorza Dunię,że w kwestii basenów nie zrobił nic,a to co zrobił jest hańbą (w 2000 roku realizował marzenia swoich snów o szkolnych obiektach sportowych i paniach z Montexu Lublin,które miały pływać w tych basenach) ponieważ od dwóch kadencji nie zrobił nic w kwestii budowy basenów w Kazimierzu.Głównym celem samym w sobie jaki postawił sobie burmistrz jest walka z opozycją, czyli radnym, Januszem Kowalskim.A na tym nie zbuduje basenów.
 • Z drugiej strony wisły
  Jak ktoś chce basen to proszę bardzo w okolicy Nałęczów, Puławy, ew. Lublin... Dla chcącego nic trudnego :) A po drugie to jest zakaz kąpieli w Wiślę, więc jak ktoś wchodzi to na własną odpowiedzialność. Jasna sprawa.
 • tak sobie myślę
  Przecież śp. nie chciał pływać w basenie, gdyby nawet takowy był.
  Gdyby myślał,toby żył.
  Od strony ujścia Chodelki/Mięćmierza woda jest po kolana.
  Nie p...e o basenach, bo to nie ma żadnego związku.
  Jak facet wchodzi do wody dla pokazania jaki gieroj, to nie będzie się taplał w basenie.
 • turyzda prafdziwy
  tak,tak.....i ten @turysta to tez fikcja
 • turysta
  gdzie była nasza dzielna drużyna WOPR? Potrafią tylko pływać dla swoich potrzeb? już dawno WOPR w Kazimierzu jest fikcja,zreszta cały Kazimierz to fikcja. przystań to fikcja,szalet pośmiewisko. blacharz bosmanem.MASAKRA. szkoda tylko tego chłopa,mógł żyć.
 • z miasta
  Chyba jednak jest problem braku basenów w mieście-oczywiście w kontekście tego, co zaoferował Folwark Walencja-skoro burmistrz tłumaczy się z braku basenów na łamach swojego organu Gazety Kazimierza Dolnego.Gazety która spełnia role pablik relejszyn Grzegorza burmistrza!
 • siostra basen
  @mix... Coś ci się pomieszało Dunia obiecał rozdać baseny , a ni budować !!!
 • wodnik
  @Maria...Trudno było by przejść z Janowca do Kazimierza przez basen w Walencji. Ten temat jest już ograny i żenujący.
 • Mieszkaniec
  Nasz burmistrz jest specjalistą od dużych inwestycji.Wielce utalentowany zarządca, bezkrytyczny cynik oraz mistrz bezsensownie wydawanych pieniędzy.
  Chyba wszyscy mamy go dosyć, mimo tak chlubnych wyników w pozyskiwaniu funduszy.Kazimierz nie ma szczęścia do prawdziwego gospodarza , choć takie osoby są i mogą zmienić tą patową sytuację.
 • mix
  Krótkie przypomnienie.Grzegorz Dunia 10 lat temu oznajmił,że będzie budował baseny w Kazimierzu.Stanął nawet na czele komitetu budowy tych obiektów.Pomysł zakończył się utopieniem 3mln w błocie które gmina wydała na pomysł.Uważam,że problem tkwi w naturze burmistrza a nie w potrzebie budowy podobnych obiektów.
 • kaz
  Miejskie baseny i aquaparki są w wiekszości deficytowe.
  Jedynie prywatny inwestor może sobie pozwolić na "basenik" w tak małym miasteczku, jak K.
 • a co w Kazimierzu???
  Temat braku basenów ( i innych rozrywek dla ciała), ciągnie się od wczesnych lat 90tych. Silne lobby muzealno- konserwatorskie zawsze blokuje takie inwestycje.
  Oczywiście, pieniądze i pozwolenia na budowe kolejnego (10?) budynku muzeum ,jakoś bez trudu się znajdują.
  Czy to nie dziwne?
 • malkontent
  Hym,jak to się stało ,że Batman miejscowy (jk) nie uratował???Bez żartów dochodzą do wniosku,że w krytyka jk dorówna premierowi Jarosławowi.Mniejsza z tym,od lat toną ludzie w Wiśle a co na to burmistrz,władzuchna...czy może ktoś na to odpowiedzieć? Nie dawno pytałem o ten problem (braku basenów) miejską rajczynię,odpowiedziała ze zdziwieniem - a poco nam baseny, żeby ludzie przyjeżdżali, my tu chcemy święty spokój.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę