Mężczyzna utopił się w Wiśle

Skomentuj (26)

Niedaleko przeprawy promowej na Wiśle w niedzielne popołudnie zaginął mężczyzna. Świadkowie mówią, ze próbował przejść rzekę wpław.

W niedzielne popołudnie 5 sierpnia w Kazimierzu Dolnym zaginął 53 – letni mężczyzna mieszkaniec województwa lubelskiego.

 

Świadkowie mówią, że razem z innym mężczyzną, korzystając z niskiego stanu wody,  chciał od strony janowieckiej dostać się Wisłą na dziką plażę po kazimierskiej stronie. Nagle znalazł się pod wodą i  zniknął swemu towarzyszowi z oczu.

 

Do akcji poszukiwawczej przystąpili ratownicy WOPR i strażacy.

- Zdarzenie miało miejsce w niedzielę około 13.00  – mówi podkomisarz Marcin Koper rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Po zgłoszeniu zaginięcia Wisłę na łodziach przeszukiwali strażacy oraz ratownicy WOPR. Dziś około 7.00 rano odnaleziono ciało zaginionego mężczyzny.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (26)

 • malkontent
  Mieszkaniec jestem jak najbardziej za....twoim pomysłem.Dziś w RL słyszałem Dunię.Mówił burmistrz,że kibel jest drogi dlatego,że w Kazimierzu buduje się drogo. nas nie stać na prowizorki.Omdlałem
 • lubie pływać
  Basen w Arkadii jest małym basenem przyhotelowym. Ideą takich basenów jest WYŁĄCZNOŚĆ dla gości przebywających w danym obiekcie: klient płaci za pobyt i ma w cenie basen. Tak jest na całym świecie, i tak byłoby w Arkadii, dlaczego nie jest- nie będę wsadzał kija w mrowisko :)
  W Kazimierzu brakuje OGÓLNODOSTĘPNYCH obiektów ! Takich jak na Bukowinie, Białce Tatrzańskiej,Szaflarach , Nałęczowie i dziesiątkach małych słowackich miasteczek.
 • tak sobie myślę
  A skąd takie przypuszczenie, że nie lubię basenu?
  Chodzę do Arkadii.
 • tix
  Pewnie szukał legendarnej plaży nudystów
 • rybak
  do @tak sobie myśle: nie lubisz basenów, to sie nie kąp.
  Ja nie lubie tańczyć, ale nie widze powodu ,aby zamknąć dyskoteki lub zabronić wesel.
  Żyj i daj żyć innym!
 • tak sobie myślę
  A Wisła zabierała, zabiera i będzie zabierać, tych co włażą choć nie muszą.
  Ofiara była z Lublina, tam ponoć są nawet baseny i Zalew Zemborzycki.
  Wszystkim mędrkom, co to już wiedzą lepiej polecam jeszcze raz przeczytać tekst.
  Mężczyzna utopił się OD STRONY JANOWCA, co ma z tym wspólnego KAZIMERZ ?!
  W Walencji nie ma ratownika, który udzieliłby pomocy,dokładnie jak nad Wisłą.
  Tyle, że można łatwiej znaleźć...
 • Mieszkaniec
  Proszę zorganizować publiczną debatę Kowalski - Dunia w sprawach basenu Wisły itp. Ci dwaj intelektualiści chętnie wytłumaczą mieszkańcom miasta o co chodzi w większości spraw ,dotyczących wspólnego dobra i zgodności współdziałania samorządu lokalnego.
 • taki sobie
  Z utonięcie odpowiedzialni są wyłącznie ludzie którzy bezmyślnie wchodzą do Wisły.Rzeka nasza zawsze była zdradliwa.Inna ważną kwestią jest fakt, który obciążą bezpośrednio burmistrza Grzegorza Dunię,że w kwestii basenów nie zrobił nic,a to co zrobił jest hańbą (w 2000 roku realizował marzenia swoich snów o szkolnych obiektach sportowych i paniach z Montexu Lublin,które miały pływać w tych basenach) ponieważ od dwóch kadencji nie zrobił nic w kwestii budowy basenów w Kazimierzu.Głównym celem samym w sobie jaki postawił sobie burmistrz jest walka z opozycją, czyli radnym, Januszem Kowalskim.A na tym nie zbuduje basenów.
 • Z drugiej strony wisły
  Jak ktoś chce basen to proszę bardzo w okolicy Nałęczów, Puławy, ew. Lublin... Dla chcącego nic trudnego :) A po drugie to jest zakaz kąpieli w Wiślę, więc jak ktoś wchodzi to na własną odpowiedzialność. Jasna sprawa.
 • tak sobie myślę
  Przecież śp. nie chciał pływać w basenie, gdyby nawet takowy był.
  Gdyby myślał,toby żył.
  Od strony ujścia Chodelki/Mięćmierza woda jest po kolana.
  Nie p...e o basenach, bo to nie ma żadnego związku.
  Jak facet wchodzi do wody dla pokazania jaki gieroj, to nie będzie się taplał w basenie.
 • turyzda prafdziwy
  tak,tak.....i ten @turysta to tez fikcja
 • turysta
  gdzie była nasza dzielna drużyna WOPR? Potrafią tylko pływać dla swoich potrzeb? już dawno WOPR w Kazimierzu jest fikcja,zreszta cały Kazimierz to fikcja. przystań to fikcja,szalet pośmiewisko. blacharz bosmanem.MASAKRA. szkoda tylko tego chłopa,mógł żyć.
 • z miasta
  Chyba jednak jest problem braku basenów w mieście-oczywiście w kontekście tego, co zaoferował Folwark Walencja-skoro burmistrz tłumaczy się z braku basenów na łamach swojego organu Gazety Kazimierza Dolnego.Gazety która spełnia role pablik relejszyn Grzegorza burmistrza!
 • siostra basen
  @mix... Coś ci się pomieszało Dunia obiecał rozdać baseny , a ni budować !!!
 • wodnik
  @Maria...Trudno było by przejść z Janowca do Kazimierza przez basen w Walencji. Ten temat jest już ograny i żenujący.
 • Mieszkaniec
  Nasz burmistrz jest specjalistą od dużych inwestycji.Wielce utalentowany zarządca, bezkrytyczny cynik oraz mistrz bezsensownie wydawanych pieniędzy.
  Chyba wszyscy mamy go dosyć, mimo tak chlubnych wyników w pozyskiwaniu funduszy.Kazimierz nie ma szczęścia do prawdziwego gospodarza , choć takie osoby są i mogą zmienić tą patową sytuację.
 • mix
  Krótkie przypomnienie.Grzegorz Dunia 10 lat temu oznajmił,że będzie budował baseny w Kazimierzu.Stanął nawet na czele komitetu budowy tych obiektów.Pomysł zakończył się utopieniem 3mln w błocie które gmina wydała na pomysł.Uważam,że problem tkwi w naturze burmistrza a nie w potrzebie budowy podobnych obiektów.
 • kaz
  Miejskie baseny i aquaparki są w wiekszości deficytowe.
  Jedynie prywatny inwestor może sobie pozwolić na "basenik" w tak małym miasteczku, jak K.
 • a co w Kazimierzu???
  Temat braku basenów ( i innych rozrywek dla ciała), ciągnie się od wczesnych lat 90tych. Silne lobby muzealno- konserwatorskie zawsze blokuje takie inwestycje.
  Oczywiście, pieniądze i pozwolenia na budowe kolejnego (10?) budynku muzeum ,jakoś bez trudu się znajdują.
  Czy to nie dziwne?
 • malkontent
  Hym,jak to się stało ,że Batman miejscowy (jk) nie uratował???Bez żartów dochodzą do wniosku,że w krytyka jk dorówna premierowi Jarosławowi.Mniejsza z tym,od lat toną ludzie w Wiśle a co na to burmistrz,władzuchna...czy może ktoś na to odpowiedzieć? Nie dawno pytałem o ten problem (braku basenów) miejską rajczynię,odpowiedziała ze zdziwieniem - a poco nam baseny, żeby ludzie przyjeżdżali, my tu chcemy święty spokój.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę