Masz lat 50+? Zbadaj się! (aktualizacja)

W najbliższą niedzielę 12 października odbędą się bezpłatne badania krwi dla osób powyżej 50. roku życia, pozwalające wykryć schorzenia nerek we wczesnych stadiach. Dziś ostatni dzień rejestracji!

Do środy 8 października włącznie trwają zapisy na bezpłatne testy wykrywające wczesne stadia chorób nerek. Badania, które są elementem ogólnopolskiej akcji Nefrotest odbędą się w najbliższą niedzielę 12 października w Centrum Dializ Fresenius w Puławach. Celem kampanii jest rozpowszechnianie wśród Polaków wiedzy na temat chorób układu moczowego oraz propagowanie profilaktyki chorób nerek.

Warto dodać, że te bezpłatne badania przeznaczone są wyłącznie dla osób powyżej 50. roku życia a testu nie trzeba wykonywać na czczo.

- Głównym celem kampanii Nefrotest jest przekonanie Polaków do przeprowadzania regularnych badań pod kątem chorób układu moczowego. Znaczna część z tych schorzeń, wykryta we wczesnym stadium, może być całkowicie uleczalna – mówi lek. med. Hanna Głębicka, dyrektor Centrum Dializ w Puławach. – Ponad 4 miliony osób w Polsce cierpi na przewlekłą chorobę nerek. Większość z nich nie wie o swoim problemie. Pomóżmy naszym bliskim, sąsiadom i znajomym w zachowaniu zdrowia.

Organizatorami akcji są Nefron Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska – organizacja zrzeszająca operatorów stacji dializ w Polsce oraz Centrum Dializ Fresenius w Puławach. Na terenie całego kraju akcję wspierają Anna Komorowska – małżonka Prezydenta RP oraz prof. Marian Klinger – krajowy konsultant w dziedzinie nefrologii.

WAŻNE!
Badania: w niedzielę 12 października w godzinach od 9.00 - 17.00. Bezpłatne testy wykrywające wczesne stadia chorób nerek.
Miejsce: Centrum Dializ Fresenius w Puławach, ul. Bema 1.
Rejestracja: we wtorek i środę 7 i 8 października, w godzinach od 10.00 - 15.00, pod numerami telefonów: 797 736 776 lub 797 736 767.

Aktualizacja 8 października godz. 15.30

 

- Nie 400 jak było zaplanowane, a 500 osób przebada, w niedzielę 12 października, nerki w Puławach - mówi Joanna Skałuba z firmy Perpetuum Media. -  Organizatorzy nie spodziewali się tak dużego zainteresowania akcją. W ramach tej edycji kampanii Nefrotest  przygotowali się na przebadanie 400 mieszkańców Puław oraz okolic. Chętnych było jednak znacznie więcej, a  Centrum Dializ Fresenius w Puławach podjęło decyzję, że pula badań zostanie zwiększona do 500. Natomiast ci, którzy chcieliby zbadać nerki w późniejszym terminie, mają taką możliwość – wystarczy poprosić swojego lekarza rodzinnego lub pracowników najbliższej apteki: organizatorzy wysłali do tych ośrodków kolejne skierowania na sprawdzenie krwi i moczu pod kątem chorób nerek w ramach kampanii Nefrotest.

 

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę