Maraton rowerowy startuje już w sobotę

Skomentuj (8)
Już w sobotę 22 lipca o godzinie 12:00 spod Urzędu Miasta w Puławach wystartuje maraton rowerowy „500 km w 22 godziny”. Maratończycy mają nadzieję dojechać do mety na kazimierskim rynku następnego dnia o godzinie 10:00.

Rowerzyści wystartują w tym maratonie już po raz trzeci. Z roku na rok podwyższając poprzeczkę, chcą obecnie pokonać 500 km w 22 godziny! To duże wyzwanie i ogromny wysiłek. – mówi Rafał Suszek – organizator maratonu. – Każdy z nas straci na wadze 4 – 5 kg. – Rozpoczynamy w Puławach spod Urzędu Miasta w samo południe. Następnie kierujemy się na północ – w kierunku Dęblina, przez Maciejowice, Stoczek Łukowski, Łuków, Białą Podlaskę. Dalej zmierzamy w kierunku Parczewa, Puchaczowa, Trawnik, Bychawy, Kraśnika, Annopola, Opola Lubelskiego, Nałęczowa, Wierzchoniowa i kończymy w Kazimierzu Dolnym na rynku. To daje 500 km, które – jestem o tym przekonany – pokonamy w ciągu 22 godzin – deklaruje organizator maratonu. – Chcemy w ten sposób popularyzować nie tylko turystykę rowerową, ale także zwrócić uwagę na atrakcyjność terenu, z którego pochodzimy – Kazimierza Dolnego i okolic – pięknych okrągły rok!

Obawy? – zastanawia się Rafał Suszek. – Obawiamy się warunków atmosferycznych, chociaż ze wstępnych prognoz można się spodziewać 24 stopni Celsjusza – to optymalna temperatura. I kryzysu.

Chociaż z tym ostatnim maratończycy powinni sobie poradzić bez problemu. Rafał Suszek ma na to wypróbowany sposób – wizualizację.

- Wystarczy wyobrazić sobie coś przyjemnego, na przykład, że jest się już na mecie – mówi. – Często wspomina o tym Robert Korzeniowski. Ważne jest, jak mówi Jaś Mela, niepełnosprawny zdobywca obu biegunów – pozytywne nastawienie. To zawsze pomaga.

W niedzielę 23 lipca maratończycy wjadą na kazimierski rynek od strony Bochotnicy. Przywitajmy ich gromadnie.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę