Mandaty do wygaszenia

Skomentuj (32)
Minął termin, w którym radni mieli zdecydować o wygaśnięciu mandatów burmistrzom i wójtom spóźnionym ze złożeniem oświadczeń majątkowych. Teraz zrobi to za nich wojewoda.
- Wyda on zarządzenie zastępcze, w którym wygasi mandaty - informuje Małgorzata Trąbka, rzecznik wojewody lubelskiego. - Jednak na razie musimy być pewni, że nie zrobiły tego rady, dlatego wysyłamy do nich zapytania w tej sprawie. Potem odpowiednie informacje prześlemy do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - dodaje.

Wojewoda zajmie się najpierw burmistrzami Kazimierza Dolnego i Zwierzyńca oraz wójtem gminy Wohyń. Cała trójka spóźniła się ze złożeniem oświadczeń o działalności gospodarczej współmałżonka. Potem przyjdzie kolej na: Jabłoń, Goraj i Łopiennik Górny. Ich wójtowie nie złożyli na czas swoich oświadczeń majątkowych.

Jednak do czasu uprawomocnienia się decyzji wojewody, co stanie się 30 dni po jej wydaniu, wszyscy będą rządzić dalej. Mogą jeszcze ten czas wydłużyć o co najmniej trzy miesiące, jeśli odwołają się od decyzji wojewody do sądu administracyjnego.

Jeśli ten zdecyduje, że mandaty zostały wygaszone prawidłowo, to wówczas nowe wybory zarządzi premier. Do tego czasu gminą będzie rządził wyznaczony przez niego komisarz.
Gazeta w Lublinie

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę