Malarstwo Janusza Michalika

Skomentuj (4)

zobacz więcej (6)

„Klasztor Ojców Franciszkanów” to tytuł wystawy Janusza Michalika, która rozpoczyna się w Kazimierskim Domu Kultury. Na wernisaż zapraszamy w sobotę 5 lipca o godz. 17.00.
Janusz Michalik (ur. 1945) jest z wykształcenia inżynierem elektrykiem. W latach 70-tych należał do prekursorskiego w dziedzinie informatyki zespołu konstruktorów komputera K-202 Jacka Karpińskiego. Przez dwadzieścia lat był przedstawicielem Szwajcarskich Linii Lotniczych Swissair w Polsce.

W 1998 roku Janusz Michalik definitywnie przerwał karierę
w biznesie, aby całkowicie poświęcić się swej pasji - malarstwu. Warsztat doskonalił pod okiem profesora warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych Jacka Sempolińskiego. Od 2001 roku artysta na stałe mieszka w Kazimierzu Dolnym, gdzie we własnej pracowni zorganizował kilka wystaw swoich obrazów.

Współpracuje z Towarzystwem Amici di Tworki, organizując
w swoim domu w Kazimierzu plenery malarskie oraz wystawy
w ramach cyklu „Razem w sztuce i życiu”.

Wystawiał w Galerii „Zapiecek", ośrodkach kultury w Pruszkowie, Podkowie Leśnej i Kazimierzu Dolnym, Muzeum
im. Jarosława i Anny Iwaszkiewiczów w Stawisku, siedzibach Fundacji im. Róży Luksemburg oraz Spółki Wardyński i Wspólnicy w Warszawie.

Kontakt z autorem: janusz.michalik@gazeta.pl

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę