Malarstwo Janusza Michalika

Skomentuj (4)

zobacz więcej (6)

„Klasztor Ojców Franciszkanów” to tytuł wystawy Janusza Michalika, która rozpoczyna się w Kazimierskim Domu Kultury. Na wernisaż zapraszamy w sobotę 5 lipca o godz. 17.00.
Janusz Michalik (ur. 1945) jest z wykształcenia inżynierem elektrykiem. W latach 70-tych należał do prekursorskiego w dziedzinie informatyki zespołu konstruktorów komputera K-202 Jacka Karpińskiego. Przez dwadzieścia lat był przedstawicielem Szwajcarskich Linii Lotniczych Swissair w Polsce.

W 1998 roku Janusz Michalik definitywnie przerwał karierę
w biznesie, aby całkowicie poświęcić się swej pasji - malarstwu. Warsztat doskonalił pod okiem profesora warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych Jacka Sempolińskiego. Od 2001 roku artysta na stałe mieszka w Kazimierzu Dolnym, gdzie we własnej pracowni zorganizował kilka wystaw swoich obrazów.

Współpracuje z Towarzystwem Amici di Tworki, organizując
w swoim domu w Kazimierzu plenery malarskie oraz wystawy
w ramach cyklu „Razem w sztuce i życiu”.

Wystawiał w Galerii „Zapiecek", ośrodkach kultury w Pruszkowie, Podkowie Leśnej i Kazimierzu Dolnym, Muzeum
im. Jarosława i Anny Iwaszkiewiczów w Stawisku, siedzibach Fundacji im. Róży Luksemburg oraz Spółki Wardyński i Wspólnicy w Warszawie.

Kontakt z autorem: janusz.michalik@gazeta.pl

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę