Malarstwo Janusza Michalika

Skomentuj (4)

zobacz więcej (6)

„Klasztor Ojców Franciszkanów” to tytuł wystawy Janusza Michalika, która rozpoczyna się w Kazimierskim Domu Kultury. Na wernisaż zapraszamy w sobotę 5 lipca o godz. 17.00.
Janusz Michalik (ur. 1945) jest z wykształcenia inżynierem elektrykiem. W latach 70-tych należał do prekursorskiego w dziedzinie informatyki zespołu konstruktorów komputera K-202 Jacka Karpińskiego. Przez dwadzieścia lat był przedstawicielem Szwajcarskich Linii Lotniczych Swissair w Polsce.

W 1998 roku Janusz Michalik definitywnie przerwał karierę
w biznesie, aby całkowicie poświęcić się swej pasji - malarstwu. Warsztat doskonalił pod okiem profesora warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych Jacka Sempolińskiego. Od 2001 roku artysta na stałe mieszka w Kazimierzu Dolnym, gdzie we własnej pracowni zorganizował kilka wystaw swoich obrazów.

Współpracuje z Towarzystwem Amici di Tworki, organizując
w swoim domu w Kazimierzu plenery malarskie oraz wystawy
w ramach cyklu „Razem w sztuce i życiu”.

Wystawiał w Galerii „Zapiecek", ośrodkach kultury w Pruszkowie, Podkowie Leśnej i Kazimierzu Dolnym, Muzeum
im. Jarosława i Anny Iwaszkiewiczów w Stawisku, siedzibach Fundacji im. Róży Luksemburg oraz Spółki Wardyński i Wspólnicy w Warszawie.

Kontakt z autorem: janusz.michalik@gazeta.pl

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Szukasz noclegu podczas delegacji, wyjazdu służbowego? Poniżej znajdziesz listę obiektów oferujących nocleg. Znajdź interesującą Cię ofertę i skontaktuj się z właścicielem w celu uzgodnienia...
Szukasz noclegu w ustronnym miejscu? Chcesz odpocząć z dala od tłumu ludzi, zgiełku miasta, w zacisznej okolicy lub na łonie przyrody? Ta oferta jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz listę obiektów...
Pokaż stopkę