Malarstwo Jana Stępki

Skomentuj (6)

Przygodę z malarstwem rozpoczął od podpatrywania pracy kazimierskich malarzy. Początkowo jego ulubioną techniką był suchy pastel, obecnie próbuje malować olejami. Wernisaż wystawy malarstwa Jana Stępki już w najbliższą środę, 4 września.

Jan Stępka z urodzenia jest hrubieszowianinem, zaś z miłości i wyboru kazimierzaninem. Ukończył Wydział Artystyczny - kierunek muzyczny na UMCS w Lublinie. Swą przygodę z malarstwem rozpoczął od podpatrywania pracy kazimierskich malarzy, m.in. Jana Stanisława Łazorka, Jerzego Gnatowskiego czy Franciszka Kmity. W międzyczasie odwiedzał też galerie, poznawał techniki malarskie oraz studiował albumy z reprodukcjami wybitnych malarzy.

 

- Los sprawił, że Jan Stępka nie może realizować się w pracy nauczyciela muzyki, dlatego zaczął malować spełniając tym samym swoje marzenia z młodości – czytamy w zapowiedzi wystawy. – Artysta tworzy w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, ukochanym przez niego od dzieciństwa, przeuroczym, romantyczno – poezyjnym Miasteczku, gdzie obecnie mieszka, tworzy naukowo – literacko i maluje.

 

W 2006 roku Jan Stępka rozpoczął „ praktykę malarską” od udziału w warsztatach w Kazimierskim Ośrodku Kultury, prowadzonych przez Krzysztofa Michalskiego - nauczyciela i malarza z Kazimierza Dolnego.

 

Ulubioną techniką malarską Jana Stępki był suchy pastel. To właśnie w tej technice artysta wykonał około stu prac, które wystawiane były m.in. w miejscowej bibliotece, Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki w Kazimierzu Dolnym czy też w Domu Chemika w Puławach. Od 2009 roku, Jan Stępka próbuje malować olejami, czego dowodem jest obecna wystawa.

 

Wernisaż wystawy malarstwa Jana Stępki odbędzie się już w najbliższą środę, 4 września o godzi-nie 16.00 w Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym. Wystawę będzie można oglądać do koń-ca września w godzinach pracy biblioteki, tj. poniedziałek - piątek 9.00 do 17.00, soboty 10.00 do 14.00.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Mieszkaniec
  Każdemu mieszkańcowi Kazimierza udziela się atmosfera twórczego życia, które jest objawem wrażliwości i sentymentu do otaczającego piękna. Zawodowy artysta sięga nieco głębiej w warstwę osobistej refleksji z otoczeniem. Używa instrumentów, które wymagają wiedzy, doświadczenia i bardzo osobistych doznań wyrażonych kolorem, kształtem i kompozycją. Bycie dobrym malarzem to umiejętność interpretowania świata w sposób nie banalny, odmienny i niepowtarzalny. Rysunki Pana Jana Stępki są obrazem duszy autora, człowieka wrażliwego i poszukującego.... brakuje spojrzenia wypracowanego doświadczeniem, wiekiem i mądrością autora.
 • Amator
  Ale po co , komu to potrzebne, jest to nie dobre...Ulubione słowa J.Gnatowskiego.
 • Ulka
  Po to, żeby ci, co będą mieli ochotę, mogli to zobaczyć. A jeżeli @Amator jest w dalszym ciągu nieusatysfakcjonowany, najlepiej przyjść na wystawę i spytać organizatorów albo samego autora. Wtedy będzie na pewno odpowiedź kompletna.
 • Amator
  Do Ulka @ "Ale po co"
 • Ulka
  Choćby po to by amator mógł zacytować klasyka
 • amator
  Zacytuję klasyka s.p. Jerzego Gnatowskiego "Ale po co komu,Ale po co komu to potrzebne"....:-)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę