Liczą turystów

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna i Urząd Marszałkowski w lipcu i sierpniu prowadzą badania natężenia i specyfiki ruchu turystycznego na Lubelszczyźnie. Ankieterzy pojawili się także w Kazimierzu nad Wisłą.

Turyści, którzy przyjechali do Kazimierza na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, mogli się zetknąć z ankietą Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, w której pytano ich m.in. o to, skąd i dlaczego przyjechali na Lubelszczyznę, w jaki sposób dowiedzieli się o ofercie turystycznej regionu, czy poleciliby to miejsce rodzinie czy znajomym. Pytania dotyczyły również wieku, długości pobytu czy rodzaju miejsca noclegowego.


- Jest to projekt pilotażowy – zaznaczają organizatorzy badania. –  Zbadanie rzeczywistego ruchu turystycznego w województwie lubelskim jest niezbędne i stanowi podstawę planowania strategii rozwoju turystyki na kolejne lata. Stwarza również możliwość profesjonalnego przygotowania oferty turystycznej i dostosowania jej do potrzeb konkretnych grup docelowych. Obecnie dostępne są badania sondażowe przygotowywane przez Instytut Turystyki w Warszawie oraz badania cząstkowe w sposób wybiórczy traktujące ruch turystyczny w województwie lubelskim. Dlatego zależy nam na uzyskaniu kompleksowych i wiarygodnych danych obejmujących cały obszar województwa.


Kazimierz Dolny jest jednym z 23 miejsc na Lubelszczyźnie, gdzie zaplanowano przeprowadzenie takich badań. Wyniki poznamy we wrześniu.


W ubiegłym roku Lubelszczyznę odwiedziło około 650 tysięcy turystów, co sprawia, że znalazła się na 12 miejscu w Polsce. Odwiedzali oni głównie Lublin, Zamość, Kazimierz Dolny i Kozłówkę.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę