Liczą turystów

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna i Urząd Marszałkowski w lipcu i sierpniu prowadzą badania natężenia i specyfiki ruchu turystycznego na Lubelszczyźnie. Ankieterzy pojawili się także w Kazimierzu nad Wisłą.

Turyści, którzy przyjechali do Kazimierza na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, mogli się zetknąć z ankietą Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, w której pytano ich m.in. o to, skąd i dlaczego przyjechali na Lubelszczyznę, w jaki sposób dowiedzieli się o ofercie turystycznej regionu, czy poleciliby to miejsce rodzinie czy znajomym. Pytania dotyczyły również wieku, długości pobytu czy rodzaju miejsca noclegowego.


- Jest to projekt pilotażowy – zaznaczają organizatorzy badania. –  Zbadanie rzeczywistego ruchu turystycznego w województwie lubelskim jest niezbędne i stanowi podstawę planowania strategii rozwoju turystyki na kolejne lata. Stwarza również możliwość profesjonalnego przygotowania oferty turystycznej i dostosowania jej do potrzeb konkretnych grup docelowych. Obecnie dostępne są badania sondażowe przygotowywane przez Instytut Turystyki w Warszawie oraz badania cząstkowe w sposób wybiórczy traktujące ruch turystyczny w województwie lubelskim. Dlatego zależy nam na uzyskaniu kompleksowych i wiarygodnych danych obejmujących cały obszar województwa.


Kazimierz Dolny jest jednym z 23 miejsc na Lubelszczyźnie, gdzie zaplanowano przeprowadzenie takich badań. Wyniki poznamy we wrześniu.


W ubiegłym roku Lubelszczyznę odwiedziło około 650 tysięcy turystów, co sprawia, że znalazła się na 12 miejscu w Polsce. Odwiedzali oni głównie Lublin, Zamość, Kazimierz Dolny i Kozłówkę.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę