Lato wszędzie!

Skomentuj (17)

zobacz więcej (10)

Do Kazimierza Dolnego na Festiwal Filmowy i Artystyczny „Lato Filmów” przyjechały dziesiątki tysięcy kinomanów. W miasteczku brak wolnych pokoi, pełne są pola namiotowe. Młodzież śpi nawet na trawniku pod gołym niebem.
Pod kasami biletowymi tłumy. Upał nie sprzyja cierpliwemu staniu w kolejce. Dla wytrwałych nagroda – wejściówka na upragniony film.

Na Małym Rynku za dnia kwitnie handel. Asortyment szeroki, począwszy od staroci, poprzez suszone kwiaty, buty, na artykułach zza wschodniej granicy skończywszy. Amatorzy kina pod gołym niebem zaczynają schodzić się po południu. Na pół godziny przed seansem wolne są już tylko miejsca stojące.

W Klubie Festiwalowym codziennie ktoś z pierwszych stron gazet. W sobotę gościem była Agnieszka Holland, która opowiadała o swoich filmach „Strzał w serce” i „Julia wraca do domu”. Wieczorem rozpoczynają się koncerty. Na Dr Dub & Nature Sound System bawiono się w rytmach reggae, dubu, hip hopu, BHANGARA music.

Patronat medialny nad imprezą objęła TVP2. Codzienne relacje z festiwalu prowadzi Grażyna Torbicka.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę