Kuncewiczówka nieczynna z powodu awarii

Skomentuj (14)

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów został zamknięty dla zwiedzających z powodu awarii centralnego ogrzewania. O usunięciu awarii i otwarciu Domu Kuncewiczów zawiadomimy jak najprędziej, nie wcześniej jednak niż na początku przyszłego roku.

Decyzję o zamknięciu muzeum podjął  16 listopada 2007 roku oficer z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Puławach po stwierdzeniu, że w kotłowni ulatnia się tlenek węgla w ilości przekraczającej przyjętą normę. Gaz odłączono, obiekt ewakuowano. W budynku przebywają jedynie dyżurni strażnicy.

Kiedy do „Willi pod Wiewiórką” wrócą na swoje miejsce pracujący tam ludzie, dzieła sztuki wrażliwe na niskie temperatury, a przede wszystkim Goście?  Usunięcie awarii potrwa co najmniej do końca bieżącego roku. Z tego powodu trzeba było odwołać „Boże Narodzenie u Kuncewiczów”, program artystyczny, który miał odbyć się 17 grudnia. Wielka szkoda, bo zaplanowano na ten dzień nie tylko świąteczny występ uczniów z Kazimierza oraz prezentację choinki, przystrojonej przez nich według wzorów z przeszłości, ale i przegląd mebli po konserwacji. Renowację wykonała Grupa „Techne” z Lublina. Na obejrzenie ich dzieła musimy poczekać.
 
Dom Kuncewiczów składa wszystkim internautom za pośrednictwem Kazimierskiego Portalu internetowego życzenia błogosławionych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2008.

Skomentuj


Dodane komentarze (14)

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę